Відео

Відсік секретного космоплана показали на відео

Американська аерокосмічна корпорація Boeing вперше продемонструвала на відео внутрішній відсік орбітального безпілотного літального апарату X-37B, пристрій, характеристики і призначення якого строго засекречені.

Boeing

В опублікованому Boeing відеоролику показано розкриття сонячних батарей, вбудованих у внутрішній відсік безпілотного орбітального літака Х-37В. За габаритами внутрішній відсік космоплана Х-37В порівнянний з кузовом пікапа. Апарат розроблений американською корпорацією Boeing і з 2010 року здійснив п’ять орбітальних місій тривалістю від 225 до 780 днів з метою виконання на орбіті Землі якихось секретних експериментів в інтересах ВПС США.

Подробиці програми Orbital Test Vehicle строго засекречені. Відомі лише габарити і маса безпілотника: довжина 8,9 метра, розмах крил — 4,55 метра, максимальна маса — 4,99 тонни. У травні нинішнього року безпілотний орбітальний літак X-37B був запущений на орбіту в шосте з метою виконання чергових секретних експериментів в інтересах американських військових.

Про багаторазовий безпілотний космічний апарат X-37B дотепер мало що відомо: він здатний самостійно змінювати орбіту польоту в досить широких межах, проводити в космосі майже два роки і потім повертатися на аеродром базування в США. Колишній міністр ВПС США Хізер Вілсон заявляла, що можливості цього секретного космічного літака «зведуть з розуму ворогів Америки».

За її словами, X-37B здатний працювати на еліптичній орбіті і може різко змінювати курс, перебуваючи близько до Землі, щоб умовний противник ніколи не дізнався, де орбітальний безпілотник з’явиться наступного разу. Втім, експерти з нею не згодні. Незважаючи на те, що Х-37В здатний змінювати висоту орбіти, її нахил залишається практично постійним, а крила йому необхідні лише для виконання посадки літакового типу після входу в верхні шари атмосфери.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»