Відео

Мільйони крабів захопили Кубу (відео)

Це сталося знову. Затоку Свиней на Кубі захопили. Але на цей раз не противники Фіделя Кастро, а мільйони червоних, жовтих і чорних сухопутних крабів.

Кожен рік після перших весняних дощів краби днями марширують з навколишніх лісів у напрямку до затоки на південному узбережжі Куби, щоб викидати ікру в море, і зносять все на своєму шляху.

Вони з’являються на світанку і в сутінках, заполоняючи стежки, які ведуть до моря, піднімаючись на стіни будинків і покриваючи килимом прибережну зону. Сморід від трупів крабів, яких затоптали їх родичі, наповнює повітря, а їх гострі уламки панцирів загиблих проколюють автомобільні шини. Машини прискорюються, деякі звертають, щоб уникнути зіткнення з десятиногими ракоподібними, уламки панцирів зі свистом пролітають по повітрю…

На щастя, це не загрожує виживанню двох плідних видів Gecarcinus ruricola і Gecarcinus lateralis, які мешкають не тільки на Кубі.

Схожі міграції крабів відбуваються в інших частинах Куби в цю ж пору року і в деяких інших екосистемах, наприклад — на острові Різдва в Австралії.

Після затоки Свиней дорослі краби повертаються в лісові нори, відклавши безліч яєць. А через кілька місяців до них приєднуються краби-малюки, які вилуплюються в морі.

Для місцевих жителів навала крабів — хороший бізнес. Туристи з радістю заплатять 10 доларів США за ремонт шини. Середня зарплата на Кубі — близько 25 доларів на місяць, повідомляє «Телеграф».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button