Земля

Відзначається катастрофа в регіоні озера Вікторія

Після декількох місяців дощової погоди рівень води у Вікторії, найбільшому озері Африки, піднявся більш ніж на 1 метр і продовжує зростати. Клімат регіону екваторіально-тропічний із двома сезонами дощів в році: перший триває з жовтня по грудень, другий — з березня по травень. Однак у цьому році дощі прогнозуються до кінця серпня, повідомляє American Geophysical Union. На думку експертів, на причину зростання рівня води позначаються не тільки опади, але і діяльність людини.

Озеро Вікторія розташоване на території Танзанії, Кенії й Уганди. Живиться переважно завдяки атмосферним опадам і водами численних річок (витікає з озера одна річка – величний Ніл). Деякі з річок беруть свій початок в сотнях кілометрів звідси, наприклад, коли в Бурунді йде сильний дощ, вода досягає Вікторії. Нині проливні дощі йдуть на великих територіях і річки майже подвоїли свої обсяги, що мчать до озера.

Ситуація ускладнюється тим, що в 2016-2017 роках в регіоні відзначалася сильна посуха. Через відсутність дощів скоротилися пасовища та сільськогосподарські угіддя. 80% жителів Уганди були змушені переселитися в міста і на береги озера Вікторія, шукати роботу в таких галузях, як лісове господарство і рибальство. Сотні й сотні людей побудували будинки близько до води в порушення норм, що забороняють будівництво в 200-метровій береговій зоні озер і 100-метровій зоні від берегів річок. Коли нині вода почала підніматися, понад 200 000 людей залишилися без даху над головою, вода знищила майно і прибережну інфраструктуру.

Безліч рослин виявилося на плаву, утворюючи величезні плавучі острови. У квітні зарості папірусу пришвартувалися до ГЕС в Налубаале і забили турбіни, що призвело до тимчасового відключення електрики у всій Уганді. Через острови призупинили роботу поромні переправи.

Ця катастрофа з підйомом води тільки посилює накопичені екологічні проблеми. Суцільна вирубка лісів по всьому узбережжю, розвиток рибної індустрії, злив неочищених стічних вод підприємств та каналізаційних вод прибережних поселень обумовлюють критично небезпечний стан озера. Експерти кафедри географії, геоінформатики та кліматичних наук в угандійського Університету Макерере вважають, що зміна клімату і людська діяльність тільки наближають регіон до чергових лих, оскільки для боротьби з ними африканські країни не мають ресурсів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button