Всесвіт

Виявлена екзопланета, яка має форму сплющенного м’яча

Згідно з новим дослідженням, знайдена екзопланета може мати форму м’яча з американського футболу з-за гравітаційних сил, які вона відчуває поблизу своєї зірки.

Знайдена екзопланета під назвою KOI 1843.03 імовірно обертається навколо червоного карлика, що має масу трохи менше половини маси нашого Сонця, і знаходиться на відстані приблизно в 395 світлових роках від Землі. Попереднє дослідження показало, що маса KOI 1843.03 дорівнює 44% маси Землі, а її розмір становить 60% розміру Землі.

Астрономи виявили, що KOI 1843.03 обертається навколо своєї зірки ближче, ніж будь-яка інша з відомих екзопланет. Рік на цій планеті дорівнює трохи більше 4 земних години.

Під час попереднього дослідження KOI 1843.03, вчені проаналізували потенційні наслідки потужних гравітаційних сил, які планета, ймовірно, відчуває на своїй орбіті. Дослідники припустили, що екзопланета повинна бути зроблена в основному із заліза, щоб уникнути розриву на частини. У той час як Земля містить близько 32% заліза, за оцінками вчених, KOI 1843.03, ймовірно, складається на 66% заліза.

Вчені також припустили, що KOI 1843.03, швидше за все, має форму м’яча з американського футболу. Комп’ютерне моделювання показало, що екзопланета значно витягнута вздовж у напрямку до зірки, маючи співвідношення сторін приблизно 1 до 1,8. Для порівняння співвідношення сторін у курячого яйця становить 1 до 1,3.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button