Всесвіт

У Канаді запустять супутники, які знизять ризик зіткнень на орбіті Землі

У Канаді запустять супутники, які знизять ризик зіткнень на орбіті Землі. Вони відстежуватимуть розташування небезпечного сміття точніше, ніж наземні телескопи.

Image by Free-Photos from Pixabay

За оцінками вчених, на орбіті Землі перебуває понад 20 тис. супутників і уламків сміття. Частина цих супутників вже не працюють, а деякі уламки складно ідентифікувати — це тисячі відпрацьованих ступенів ракет, які з часом відкололися і стали більш дрібними шматочками. Зіткнення з ними можуть привести до катастрофічних наслідків.

Тому компанія NorthStar Earth & Space з Монреаля заявила, що в 2022 році запустить першу комерційну мережу супутників для зменшення загрози зіткнення об’єктів в космосі. Компанія Thales Alenia Space побудує перші три супутники.

«Люди схильні забувати, що сьогодні ми дійсно залежимо від космічних польотів. Коли дивишся на свій смартфон, 40% додатків, які у нас є, покладаються на дані з космосу — це і прогноз погоди, і навігація, а іноді і сама телефонний зв’язок, » — говориться в прес-релізі NorthStar Earth & Space

За даними Європейського космічного агентства (ЄКА), за останні 20 років на низькій навколоземній орбіті щорічно відбувалося близько 12 випадків аварій через космічне сміття. У той час як сучасні технології покладаються на наземні телескопи для відстеження потенційно небезпечного космічного сміття і супутників, NorthStar матиме супутники, оснащені телескопами на орбіті навколо Землі, в результаті чого точність збільшиться в рази.

Вчені додали, що наземні телескопи не так точні і можуть не працювати через несприятливі погодні умови. Супутники NorthStar є хорошим кроком в отриманні більш точної інформації про те, як близько один до одного знаходяться супутники і космічне сміття.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»