Всесвіт

Експерти намагаються розгадати таємницю дивних радіосигналів з глибин Всесвіту

Астрономи більше десяти років вивчають дивні радіосплески, які виходять з глибин Всесвіту, намагаючись розгадати їх таємницю. Вчені сперечаються про походження цих загадкових сигналів, висуваючи різні версії.

Природу швидких радіосплесків пов’язували з колапсом зарядженої чорної діри або її випаровуванням, космічними струнами, народженням білої діри, спалахами нейронних або звичайних зірок, вибухами наднових. Конспірологи доводять, що ці сигнали надходять від позаземних цивілізацій. З часом більшість теорій про походження яскравих імпульсів експерти визнали малоймовірними.

Більшість вчених схиляються до версії про молоді нейтронні зірки, які здатні породжувати такі потужні сплески, оскільки обертаються дуже швидко, роблячи один оберт за мілісекунди. Енергія руху перетворюється в радіоімпульс. Випускати сигнал можуть і магнітари. Дані зірки володіють величезним магнітним полем, а його коливання викликають радіосплески. Фахівці виявили мало доказів походження дивних сигналів з далеких галактик і продовжують роботу, сподіваючись остаточно розгадати їх таємницю.

Кнопка «Наверх»
Закрыть