Всесвіт

Вчені виявили нове надскупчення галактик. Їм вдалося його сфотографувати (фото)

Аналізуючи дані eROSITA, міжнародна група астрономів виявила нове надскупчення галактик. Нещодавно помічена структура складається з восьми скупчень галактик.

Надскупчення галактик, що містять різні структури з діапазоном мас, є одними з найбільших структур відомого Всесвіту. Це численні групи галактик і скупчень галактик в складі великомасштабної структури Всесвіту. Як відомо, галактики в нашому Всесвіті не розподілені рівномірно – більшість з них об’єднані в групи і скупчення, що містять від десятків до декількох тисяч галактик. Ці скупчення і додаткові ізольовані галактики в свою чергу створюють ще більші структури – надскупчення.

Детальне виявлення і дослідження надскупчень галактик важливо для розуміння утворення та еволюції великих космічних волокон або галактичних ниток. Нагадаємо, галактичне волокно – найбільша космічна структура у Всесвіті в формі ниток з галактик, яку ми спостерігаємо. Їх середня довжина становить від 50 до 80 мегапарсеків (163 – 260 млн св. років). Вони знаходяться між войдами – великими порожнечами. Нитки і войди можуть разом формувати «великі стіни» – відносно плоскі комплекси скупчень і надскупчень. Галактичні нитки заповнені дуже гарячим (мільйони і десятки мільйонів градусів) і дуже розрідженим газом.

Група астрономів на чолі з Вітторіо Гірардіні з Інституту позаземної фізики Макса Планка в Гархінге, Німеччина, повідомляє про відкриття нового надскупчення. Структура була ідентифікована в ході дослідження eFEDS на етапі перевірки ефективності (PV). Нагадаємо, eFEDS (eROSITA Final Equatorial Depth Survey) – проєкт заключного дослідження екваторіальної глибини eROSITA, рентгенівського телескопа, побудованого Інститутом позаземної фізики Товариства Макса Планка в Німеччині.

Вчені виявили нове надскупчення галактик. Їм вдалося його сфотографувати
Ділянка неба в рентгенівських променях, що покриває площу близько 1/1000 усієї небесної сфери, що спостерігається eROSITA, і є частиною його дослідження з перевірки працездатності eFEDS. Після закінчення 4-річного огляду всього неба карти такої ж якості і глибини будуть доступні для всього неба. Зображення було створено з фотонів в діапазоні енергій 0,5-2 кеВ. Надано: В. Гірардіні. MPE / IKI

Виявлене надскупчення складається з ланцюжка з восьми скупчень галактик з червоним зміщенням 0,36. Спостереження показують, що північні кластери цієї структури зараз переживають велике злиття.

Вчені виявили нове надскупчення галактик. Їм вдалося його сфотографувати
Кольорове зображення карти щільності галактики при червоному зміщенні 0,36, отримане за допомогою камери Hyper Suprime-Cam (HSC) від eROSITA. Білими кружками відзначені вісім скупчень галактик, що утворюють нове надскупчення. Надано: Гірардіні і ін., 2020.

Перший кластер, eFEDS J093513.3 + 004746, знаходиться в північній частині надскупчення і є наймасовішим і яскравим з восьми скупчень. Це один з найбільш потужних і яскравих кластерів у всій області eFEDS. Його маса оцінювалася в 580 трлн сонячних мас.

У найменш масивних кластерів цього надскупчення, eFEDS J093546.4-000115 і eFEDS J093543.9-000334, маса становить 130 трлн сонячних мас. Маси решти п’яти скупчень оцінюються від 140 до 250 трлн сонячних мас.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments