Всесвіт

Вчені: Енцелад може бути домом для підводних інопланетян

Нові відкриття вчених свідчать про те, що під крижаною кіркою одного із супутників Сатурна Енцелада цілком можуть існувати складні інопланетні форми життя, можливо, навіть розумні.


Ще в 2005 році космічний корабель NASA Cassini виявив на Енцеладі гейзери, що вириваються з надр місяця, підтвердивши тим самим, що під крижаною поверхнею ховаються океани. Той же зонд Cassini пізніше виявив в пробах, взятих з гейзерів, частинки солі і діоксиду кремнію, які могли утворитися лише в результаті взаємодії води, нагрітої до 90 °C, з твердими породами ядра Енцелада, що доводить наявність води в рідкій формі в серцевині супутника. «Який би не був склад ядра в плані гірських порід, він повинен містити в собі воду … може бути, 20 або 30 відсотків води», — стверджує французький астробіолог Гаель Чобле з Нантського університету.

Дослідження також показали, що подібні взаємодії води і гірських порід можуть бути викликані реакціями радіоактивного розпаду, що проходять в ядрі Енцелада. Якщо це так, то температура може триматися протягом мільйонів років, що дозволило б розвинутися під крижаною кіркою місяця складним організмам.

«Величезний теплий океан з терміном життя в кілька мільярдів років став би відмінним місцем для зародження життя, — заявила Моніка Ґреді, британський планетолог з Відкритого університету, — на Землі організмам, щоб еволюціонувати від мікробів до ссавців знадобилося всього 640 мільйонів років. На жаль, Енцелад сам по собі може виявитися досить молодим. Нещодавнє дослідження запропонувало, що місяць міг утворитися лише близько 100 мільйонів років тому — чи це достатньо тривалий інтервал часу для зародження життя?»

Кнопка «Наверх»