Всесвіт

Виявлена планета, яка гарячіша від багатьох зірок (відео)

Астрономи виявили планету, яка гарячіша від багатьох зірок. Результати дослідження опубліковані на сайті Університету Вандербільта.

Планета обертається навколо масивної зірки KELT-9, розташованої на відстані 650 світлових років від Землі в сузір’ї Лебедя.

Обернена до зірки сторона планети KELT-9b розігрівається до температури 4600 градусів Кельвіна (близько 4,3 тис. градусів Цельсія). Вона всього на 1,2 тис. градусів Кельвіна холодніша від нашого Сонця. Ультрафіолетове випромінювання, що падає на планету, настільки інтенсивне, що об’єкт буквально випаровується, залишаючи за собою яскравий газовий хвіст.

У KELT-9b є ще одна особливість. Вона в 2,8 рази масивніша, ніж Юпітер, але її щільність у два рази менше щільності найбільшої планети Сонячної системи. За словами вчених, через високу температуру на денній стороні атмосфера цієї планети несхожа на атмосферу будь-якої іншої планети. Зірка, навколо якої об’єкт обертається, в два рази більша від нашого Сонця і приблизно в два рази гарячіша.

Планета розташована дуже близькою до зірки. Один оберт навколо неї KELT-9b здійснює за 1,5 дня. Якщо планета має кам’янисте ядро, планета вигорить і стиснеться до розмірів Меркурія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button