Технології

Смертельно небезпечне метанове озеро в Руанді зможе стати джерелом енергії

Енергетична компанія ContourGlobal будує платформу для початку відкачування газу з глибин озера.

Смертельно опасное метановое озеро в Руанде сможет стать источником энергии

Ківу — озеро в Центральній Африці, на кордоні між Руандою і Демократичною Республікою Конго в Східно-Африканській рифтовій долині, геологічно активній області, де дуже повільно один від одного розходяться тектонічні плити Землі. Ця діяльність призвела до величезних накопичень розчиненого метану і вуглекислого газу в глибоких водах озера, однак є амбітні плани щодо початку відкачування газу з озера для вироблення електроенергії, достатньої для того, щоб подвоїти поточну електричну потужність Руанди.

Енергетична компанія ContourGlobal будує платформу для початку відкачування газу з глибин озера. Установка буде висмоктувати розчинені гази на поверхню озера для подальшого збору — без якогось буріння. Метан і CO2, потім розділять — метан буде транспортований на електростанцію на суші, у той час як СО2 знову розчинять і запомпують назад в глибини озера.

Лідери проекту запевняють, що цей процес не чинитиме шкідливого впливу на озеро, рослини і тварин які живуть в озері і поблизу.

Перший етап проекту під назвою KivuWatt буде виробляти 25 ГВт електроенергії, які врешті-решт збільшаться до 100 ГВт — практично подвоївши поточну електричну ємність Руанди, яка на сьогоднішній день становить 115 ГВт. Цей проект є частиною плану уряду Руанди по розширенню доступу до електроенергії з 17 відсотків населення, які в даний час мають до нього доступ, до 70 відсотків населення до 2017 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button