Всесвіт

Виявлені докази наявності води на Марсі

Вчені переконані – на Марсі дійсно колись була вода. Кілька мільярдів років тому на цій планеті дійсно були цілі озера води, які з часом висохли, але при цьому залишили після себе докази в підтримку цього факту.

f45a3fe6b083341225ecda63210b6cd0

І саме ці докази нещодавно були виявлені марсоходом «Кьюріосіті». Більш того, марсохід виявив відкладення мінералів, які явно вказують на те, що «вологий період Марса» зберігався набагато довше, ніж ми припускали раніше.

Протягом останніх декількох тижнів «Кьюріосіті», перебуваючи в регіоні Марса під назвою «Old Soaker», проводив аналіз ґрунту «порізаного» вздовж і поперек невеликими борозенками. Аналіз показав, що цим ґрунтом є справжній бруд у вигляді дрібнодисперсної, колоїдної суспензії, яка схожа на земну.

В аерокосмічному агентстві NASA вважають, що наявні в цьому ґрунті тріщини утворилися близько 3 мільярдів років тому, після чого вони були поховані під шарами осадових порід, які також почали розшаровуватися.

«Тріщини на висохлій суспензії зустрічаються тут дуже часто. Аналогічне ви можете бачити на Землі, наприклад, уздовж сухих доріг, де поверхня є висохлим і потрісканим брудом», — пояснює Нейтан Штайн, один з членів команди управління «Кьюріосіті».

Вчені переконані, що подібне розщеплення в районі «Old Soaker», що є частиною підніжжя гори Шарпа, сталося в результаті вітрової ерозії. Крім того, в цій місцевості виявлені нашарування порід, які могли утворитися тільки при досить інтенсивному перебігу води.

Отже, на Марсі насправді могла бути вода. Чи означає це, що на Червоній планеті колись було життя? Де б ми не знаходили воду на Землі, ми завжди знаходимо там і життя, однак «Кьюріосіті» доведеться попрацювати ще, щоб з упевненістю заявити, що аналогічна особливість властива і для Марса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button