Всесвіт

Вчений спростував головну помилку на рахунок Місяця

Старший науковий співробітник Норберт Шоргофер з Інституту планетології провів нове дослідження водяного льоду на Місяці. Результати опубліковані в журналі Science Advances.

Виявилося, що більшість постійно затінених областей Місяця (permanently shadowed regions, PSR), довгий час вважалися древніми резервуарами водяного льоду, набагато молодше, ніж передбачалося раніше.

«Це переглядає не тільки наше розуміння геології Місяця, але і те, де і скільки льоду ми можемо знайти», — пояснив автор дослідження. Результати дослідження мають далекосяжні наслідки, особливо для майбутніх місій, спрямованих на використання місячного льоду в якості потенційного ресурсу життєзабезпечення і виробництва палива.

Одним з інтригуючих елементів нової роботи є його відповідність важливого дослідження, опублікованому минулого року групою французьких вчених. Більш рання робота забезпечила повне розуміння того, як відстань між Землею і Місяцем змінювалося з плином часу. Шоргхофер зазначив, що, дізнавшись про це попереднє дослідження, він відразу ж усвідомив його важливість, що впливає на пошуки місячного льоду і почав свою роботу.

Є поширена думка, що давній Місяць бомбардували комети, що несуть воду. Також на ній була вулканічна активність, що призвело до утворення льоду 4,5 млрд років тому. Однак нове дослідження показало, що PSR почали формуватися тільки близько 3,4 млрд років тому.

«Вода, яку ми знаходимо сьогодні в полярних регіонах, не може бути з перших днів існування Місяця. Наші дані показують, що середній вік PSR становить не більше 1,8 млрд років. На Місяці немає древніх резервуарів водяного льоду», — пояснює вчений.

Водяний лід на Місяці вже давно вважається найважливішим елементом підтримки життя людини під час тривалого перебування на Місяці і навіть джерелом палива для космічних кораблів. Вважалося, що PSR, регіони, які вічно закриті від сонячного світла, протягом мільярдів років утримували лід. Ці темні кишені були основним об’єктом уваги різних дослідницьких місій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button