Всесвіт

Виявлені нові частинки дозволять уточнити склад Сонця

В ході експерименту з детектором Borexino були виявлені нейтрино, які утворюються в ході другого за важливістю процесу синтезу нашої зірки, що приводить Сонце в дію.

«Borexino повністю розкрив два процеси, що приводять у дію Сонце», — розповів фізик Джоаккіно Рануччі з Італійського національного інституту ядерної фізики в Мілані.

В ядрі Сонця водень зливається з гелієм в ході протон-протонної ланцюгової реакції, яка є джерелом близько 99% енергії нашої зірки. Інша група реакцій синтезу — це цикл CNO вуглецю, азоту і кисню — елементів, що дозволяють реакціям протікати.

Розташований глибоко під землею в Національній лабораторії Гран-Сассо в Італії детектор Borexino виявляє спалахи світла, що генеруються нейтрино, прицільними електрони у великій ємності з рідиною. Дослідники витратили роки на те, щоб поставити експеримент з виявлення невловимих нейтрино, супроводжуючих цикл CNO. Їх виявилося дуже багато: близько 700 мільйонів на квадратний сантиметр за секунду.

Вивчення даних частинок допоможе з’ясувати склад Сонця, його металічність. Швидкість, з якою з’являються нейтрино циклу CNO, залежить від вмісту в зірці вуглецю, азоту і кисню. Вчені розходяться в думці щодо металічности Сонця, при цьому один метод вимірювань показує вищу металічність, ніж інший. В майбутньому більш точні вимірювання нейтрино CNO дозволять вирішити загадку.

Чим більша зірка, тим важливіше для неї цикл CNO, який може бути навіть основним процесом синтезу. Вивчення цього циклу у Сонця дозволить зрозуміти інші зірки, — говорить фізик Зара Багдасарян з Каліфорнійського університету в Берклі і співробітник Borexino Collaboration: «Для нас дуже важливо зрозуміти, як працює Сонце».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть