Наука

Виявлено вплив канабісу на зараження коронавірусом

Канадські вчені стверджують, що екстракт з виведених ними сортів конопель, можливо, здатний захистити організм людини від проникнення коронавірусу SARS-CoV-2.

Igor Kovalchuk, University of Lethbridge

Біологи з Університету Летбридж протестували на 3-D моделі дихальних шляхів і кишкових тканин людини екстракти з понад 800 виведених ними сортів конопель з високим вмістом канабідіола. Вчені виходили з того, що цей каннабіноїд впливає на експресію генів і може, ймовірно, впливати на рівень білка ACE2 і ферменту TMPRSS2, які коронавірус використовує для проникнення в клітини організму.

В результаті з’ясувалося, що впливати канабідіол дійсно може. Дослідники виявили кілька сортів рослини, екстракт яких знижував експресію ACE2 і TMPRSS2, і в деяких випадках досить істотно. При цьому, правда, інші сорти, навпаки, підвищували рівень білка.

Вчені вважають, що виявлене ними властивість канабідіола може бути використано для профілактики і лікування COVID-19. Однак опубліковані ними результати дослідження ще не пройшли рецензування, і самі автори вказують, що необхідно подальше вивчення даної теми.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button