Наука

Зараження COVID-19 збільшує ризик депресії

Нове дослідження показало, що COVID-19 пов’язаний з підвищеним ризиком психічних розладів, включаючи тривогу, депресію, вживання психоактивних речовин і порушення сну, протягом року після зараження.

Вчені: депресія вражає весь організм

У дослідженні, опублікованому в журналі BMJ, вчені проаналізували дані понад 150 тисяч осіб, які перехворіли COVID-19. В основному це були білі чоловіки з середнім віком 63 роки. В якості контрольної групи дослідники використовували дані 5 мільйонів користувачів системи охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я США, отримані ще до початку пандемії.

Результати показали, що в порівнянні з контрольною групою, у людей, які пережили COVID-19, ризик будь-якого психічного діагнозу протягом року після одужання був набагато вищим – на цілих 60 відсотків!

Дослідники також розглянули окремо кожний з психічних розладів. Вони виявили, що зараження коронавірусом було пов’язано з порушенням сну у 24 осіб з 1000, депресивними розладами у 15 з 1000 і зниженням нейрокогнітивних функцій у 11 з 1000. Розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, спостерігалися у 4 осіб з 1000.

Дослідники припускають, що ці проблеми можуть бути викликані пошкодженням нейронів в головному мозку. Можливо, свою роль відіграють і соціально-економічні фактори, такі як ізоляція, віддалена робота або звільнення.

Автори відзначають, що дослідження було суто спостережливим і могло містити деяку упередженість. Крім того, результати можуть бути непридатними для інших груп, оскільки в дослідженні брали участь переважно білі чоловіки старшого віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button