Наука

Ризик діабету виявився пов’язаний зі швидкістю ходьби

Попередні дослідження встановили, що регулярна ходьба знижує ймовірність розвитку діабету 2 типу. Зараз вчені виявили важливу деталь, яка максимізує профілактичні переваги ходьби.

Дослідники з Університету медичних наук Семнан в Ірані у співпраці з колегами з Великобританії та Норвегії прагнули розширити існуючі знання про вплив ходьби на розвиток діабету. Вони проаналізували дослідження, опубліковані з 1999 по 2022 рік, зосередившись на десяти поздовжніх дослідженнях, в яких брали участь понад 508 000 дорослих із США, Японії та Великобританії, за якими спостерігали протягом трьох-11 років.

Мета-аналіз показав, що швидкість ходьби є вирішальним фактором зниження ризику діабету; чим швидше темп, тим менша ймовірність захворювання.

Регулярні прогулянки з помірною швидкістю від трьох до п’яти кілометрів на годину, незалежно від тривалості, були пов’язані зі зниженням ризику розвитку діабету на 15% у порівнянні з більш повільною ходьбою зі швидкістю менше трьох кілометрів на годину.

Більш того, помірно швидка ходьба зі швидкістю п’ять-шість кілометрів на годину показала ще більший профілактичний ефект, знизивши ймовірність розвитку діабету на 24% в порівнянні з неквапливими прогулянками.

Згідно з метааналізом, найбільш ефективним методом профілактики була енергійна ходьба зі швидкістю більше шести кілометрів на годину. Такий стиль ходьби знижував ризик розвитку діабету на 39%, що на 2,24 випадки менше на 100 осіб.

Дослідження також показало, що ризик розвитку діабету істотно не змінювався до тих пір, поки швидкість ходьби не досягла чотирьох кілометрів на годину, приблизно 87 кроків на хвилину для чоловіків і 100 кроків на хвилину для жінок. Кожен додатковий кілометр на годину при ходьбі додатково знижував ймовірність розвитку діабету на 9%.

Оскільки ці висновки були засновані на аналізі інших досліджень, автори закликали до обережної інтерпретації. Вони відзначили, що в трьох з проаналізованих досліджень був помірний ризик системної помилки, а в семи – серйозний ризик через методи оцінки швидкості ходьби і неадекватного обліку потенційних факторів впливу.

Крім того, не можна виключати можливість зворотного причинно-наслідкового зв’язку між швидшою ходьбою і зниженням ризику розвитку діабету. Іншими словами, учасники, які ходили швидше, могли просто бути більш фізично активними та здоровими в цілому.

Однак результати дослідження, опубліковані в Британському журналі спортивної медицини (bjsm), заслуговують на увагу, враховуючи великий розмір вибірки та тривалий період спостереження за учасниками. Поширеність діабету є серйозною проблемою глобального здоров’я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2021 році у всьому світі було 529 мільйонів людей з цукровим діабетом, і до 2050 року ця кількість може зрости до 1,31 мільярда.

Дослідники припускають, що, заохочуючи загальну фізичну активність, було б розумно також заохочувати більш енергійну ходьбу для більшої користі для здоров’я.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button