Поради

Віммельбухи завойовують серця дітей

Що таке віммельбухи? Звідки вони з’явилися? Чому діти їх так полюбляють? Та чи варті вони дитячої уваги? Питань багато, та відповіді є не у всіх. 

Віммельбухи вперше з’явилися в Німеччині. І вже приблизно 50 років впевнено крокують книжковими полицями Європейських країн. Ці книги швидко стали популярними серед дітлахів, дбайливих батьків, психологів, логопедів, вихователів дитячих садочків та розвивальних центрів, вчителів початкових класів та й не лише. Їх використовують для всебічного й гармонійного розвитку. 

Що таке віммельбухи

Wimmelbilderbuch в перекладі з німецької мови означає «мерехтлива книжка». Простими ж словами – це книжка-розглядайка. Вона складається з великих, барвистих і яскравих картинок. В них ховається неймовірна кількість найрізноманітніших деталей, героїв, ситуацій. Серед яких приховуються маленькі текстики з цікавими завданнями. Все гармонійно переплітається та поєднується в одну справжню пригоду. Та кожного разу, коли відкриватимете разом з малечею книгу, ви будете помічати й знаходити щось новеньке. І кожного разу ваша історія буде іншою: цікавішою й веселішою. До того ж, автором у таких книгах виступає сам читач. Тож діти можуть уявити себе справжніми творцями разом з книжками-розглядалками «Котик Отто на канікулах» та «Котик Отто. Отто великий, Отто маленький» (вид-во «Ранок»).

Чим вони корисні

 

  • Розвивають мовлення та збагачують словниковий запас. З віммельбухом  «Котик Отто на канікулах» дитина розглядає картинки, називає предмети, героїв, описує ситуації. У книзі «Котик Отто. Отто великий, Отто маленький» малеча познайомиться з протилежними поняттями: великий-маленький, над-під, довгий-короткий. Котик Отто покаже все на картинках, щоб дітлахи краще зрозуміли. Такі віммельбухи стимулюють малечу до розмови. Так вона і навчиться не лише швидше розмовляти, але й правильно формувати речення, чітко висловлювати свої думки, ще й збагатить словниковий запас.

 

 

  • Добре тренують пам’ять та увагу. У віммельбухах знаходиться багато найрізноманітніших деталей: будівлі, транспорт, тварини, птахи, книги, газети, морозиво, печиво. Від великого до малого. Все зображено цікаво, яскраво й дотепно. Дітлахи шукають та рахують, розповідають та виконують чимало різноманітних завдань. І так, граючись, малеча тренує пам’ять і розвиває здатність до тривалої концентрації уваги. 

 

 

  • Стимулюють уяву та фантазію. Книги-розглядайки містять неймовірну кількість історій та пригод. Та вигадати їх потрібно самому. Тож кожного разу, коли дітки відкриватимуть віммельбух, вони поринатимуть у власні захопливі пригоди. А ви, батьки, обов’язково приєднуйтесь до свого чада, допомагайте й підігруйте. Такі вправи гарно розвивають як уяву, так і фантазію.

  • Чудово розвивають кругозір дитини. Окрім того, що віммельбухи містять багато елементів, вони ще й картинками розповідають щось цікаве. Ось книга-розглядайка «Котик Отто на канікулах» розповість як цікаво подорожувати літаком та яких правил потрібно дотримуватися. А «Котик Отто. Отто великий, Отто маленький» проведе дорожками міста та відкриє всі його таємниці. Так, через гру, дітлахи дізнаються багато корисної інформації, що розширює її кругозір. 

 

 

  • Об’єднують родину. На кожній сторінці – цілий світ. Який знову й знову з великим захопленням відкривають як дітлахи, так і батьки. Адже у цьому світі можна рахувати, шукати, грати, читати, вигадувати, навчатися й розвиватися. А головне: весело, фаново й разом. Тож віммельбухи «Котик Отто на канікулах» та  «Котик Отто. Отто великий, Отто маленький» просто «личать» родинному читанню.

 

Віммельбухи вражають своєю легкістю, невимушеністю та неординарністю. Знаєте де ви закінчите читати Котик Отто на канікулах»? На початку! Ви подорожуєте з Отто до останньої сторінки книги, потім перевертаєте її догори ногами і продовжуєте пригоду, йдучи до початку. Уявляєте? А з «Котик Отто. Отто великий, Отто маленький», мандруючи лабіринтами міста, непомітно для себе малеча познайомиться з антонімами.

Можна впевнено сказати, що коли дитина бере до рук віммельбух, то вона поринає в захопливий квест яскравими сторінками й барвистими історіями. Вона відчуває себе головним героєм й автором, які в змозі зробити все! Навіть перевернути світ, як у «Котик Отто на канікулах». Тому вони й завоювали серця дітей. Та що тут говорити, не лише дітей, а й дорослих. Психологи, логопеди, вихователі, вчителі й дбайливі батьки, які вже встигли «близько» познайомитися із віммельбухами, стверджують, що книги-розглядайки – найкращі помічники у гармонійному й всебічному розвитку дітлахів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button