Екологія

Глобальне потепління і діяльність людини призводять до колапсу екосистем в тропіках

Поєднання глобального потепління та антропогенного впливу призводить до колапсу екосистем в тропіках. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Ланкастера, робота яких опублікована в журналі Philosophical Transactions of the Royal Society.

Дослідники склали карту біома в більш ніж ста районах зростання коралів і тропічних лісів. Всі ці райони за останні кілька років постраждали від ураганів, повеней, спеки, засухи і пожеж.

“Тропічні ліси, коралові рифи дуже важливі для глобального біорізноманіття, тому учених вкрай турбує те, який вплив на них чинять кліматичні порушення, так і діяльність людини”, – твердить Філіпе Франс, провідний автор дослідження

Зміна клімату, яка відбувається через збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері, викликає більш інтенсивні і часті шторми і морські хвилі тепла. В результаті цих подій площа коралових рифів різко скорочується.

Вилов риби і низька якість води також призводять до різкого скорочення популяцій риб в тропічних екосистемах, відзначають автори дослідження. Деякі види тропічних лісів, які ростуть в досліджуваних районах, також знаходяться під загрозою із-за збільшення частоти ураганів.

“Крім того, ми бачимо чергову хвилю глобального вимирання тропічних птахів, оскільки фрагментація лісів знижує їх популяцію до критичних рівнів”, – резюмує Філіпе Франс, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button