Фото

Virgin Galactic показала інтер’єр ракетоплана VSS Unity (фото+відео)

Компанія Virgin Galactic показала, як буде виглядати інтер’єр ракетоплана VSS Unity. Крім того, компанія вперше продемонструвала кадри з кабіни, зняті під час тестових польотів на межі між космосом і атмосферою.

Virgin Galactic Spaceship Cabin Interior

Virgin Galactic планує проводити висотні туристичні польоти, які проходитимуть недалеко від межі космосу, і розробляє для цього систему з двох літальних апаратів: літака-носія White Knight Two і пасажирського космоплана VSS Unity. Спочатку літак з підвішеним космопланом піднімається на висоту 15 кілометрів, а потім VSS Unity від’єднується, включає власний двигун і піднімається. Спочатку передбачалося, що він буде підніматися вище лінії Кармана (умовної межі космосу на висоті 100 кілометрів), але в 2018 році Virgin Galactic скоригувала плани й заявила, що буде використовувати термінологію ВПС США, які вважають, що космос починається з висоти 50 миль (80,47 кілометра).

Після набору висоти і вимикання двигуна пасажири на кілька хвилин виявляються в стані невагомості і можуть вільно переміщатися по салону. 28 липня 2020 року Virgin Galactic провела презентацію і показала (в основному у вигляді рендерів), як саме буде виглядати салон корабля, з якого туристи зможуть дивитися на Землю з висоти.

В польоті зможуть брати участь до шести пасажирів. У кожного з них є своє крісло, два ілюмінатори (збоку і зверху) і дві камери, запис з яких можна отримати після польоту. Ілюмінатори оснащені круговим підсвічуванням, яке буде змінюватися під час польоту в залежності від його етапів.

Virgin Galactic Halo Lighting/Ілюмінатор з круговим підсвічуванням

Першу частину польоту пасажири повинні сидіти в кріслі, пристебнувшись ременями. У цей час вони можуть переглядати інформацію про політ на невеликому моніторі в спинці крісла перед ними. Після вимикання двигуна вони зможуть відстебнутися і вільно переміщатися по салону, дивитися на Землю з ілюмінаторів або на себе і інших туристів у великому дзеркалі, яке встановлено в задній частині салону.

Для зручності після того, як пасажири відстебнули ремені, крісла самі переходять в горизонтальне положення і залишають більше місця в кабіні. Під час деяких польотів замість частини крісел на їх кріпленнях можуть перебувати інструменти вчених або компаній, призначені для проведення експериментів в невагомості.

Virgin Galactic Spaceship Cabin In Payload Configuration/Змішана конфігурація космоплану, в якій частину місця займає наукове корисне навантаження

Компанія поки не розкриває, коли вона почне комерційні польоти з туристами, і зазначає, що перед цим необхідно ще деяку кількість тестових польотів, у тому числі з кількома співробітниками компанії в ролі пасажирів. При цьому глава Virgin Galactic Джордж Уайтсайдс (George Whitesides) заявив, що FAA може видати ліцензію на польоти з пасажирами вже після наступних одного-двох польотів.

Головний конкурент Virgin Galactic — компанія Blue Origin — планує використовувати для туристичних польотів ракету New Shepard з відокремлюваною після зльоту капсулою, інтер’єр якої вона показала в 2017 році. Вона провела вже 12 польотів, із яких лише один був цілком успішним. На відміну від VSS Unity, New Shepard розрахована на польоти вище лінії Кармана і перелітала через неї в дев’яти з 12 польотів.

Натхнення: nplus1.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button