Здоров'я

Фрукт, який допомагає знизити високий тиск

Одне з рішень проти високого тиску – їсти на сніданок цей фрукт, тим більше, що він ідеально вписується в миску пластівців або вівсянки. Насичений калієм банан може допомогти знизити кров’яний тиск, стверджують вчені.


Високий кров’яний тиск протягом тривалого часу, вкрай небезпечний для здоров’я. Більш того, збільшує ймовірність серцевої недостатності, інсульту. Щоб не поповнити собою групу ризику їжте на сніданок фрукт, який допомагає його знизити.

«Один середній банан містить близько 422 мг калію. У поєднанні з мискою знежиреного йогурту і ягід це відмінний спосіб почати день», — наводяться думку фахівців Express Health.

Вони посилаються на заяву Американської кардіологічної асоціації (AHA) про важливість споживання продуктів, багатих калієм, для контролю артеріального тиску. Калій життєво важливий для м’язової функції, він зменшує вплив натрію (солі) і послаблює напругу стінок кровоносних судин, тим самим знижуючи показання тиску. AHA підкреслює, що рекомендоване споживання калію для середнього дорослої людини становить 4700 мг в день.

«Ряд досліджень показав зв’язок між низьким споживанням калію і підвищенням артеріального тиску, збільшенням ризику розвитку інсульту. При високому кров’яному тиску можна значно знизити свій систолічний тиск, збільшивши споживання калію», — повідомили експерти.

Їх порада: їсти на сніданок банан, поєднуючи його з цільним зерном, іншими компонентами. Медичний журнал Current Science опублікував дані дослідження, яке вивчало зв’язок між споживанням бананів і гіпертонією. Було встановлено, що фрукти при регулярному прийманні діють нарівні з антигіпертензивними препаратами. Щоденне вживання двох бананів протягом тижня посприяло зменшенню показання кров’яного тиску на 10 відсотків.

«Банани не тільки допомагають знизити високий кров’яний тиск із вмістом калію, але і підтримують здоров’я серця. Вони містять клітковину, фолієву кислоту, вітамін С, які підтримують функціонування серцевого м’яза», — констатують науковці.

Проте дослідники попереджають, що високий рівень калію в раціоні шкідливий для людей, які страждають на захворювання нирок.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»