Здоров'я

20 найкорисніших у світі продуктів здорового харчування

Ці продукти зможуть не тільки ідеально «вписатися» в вашу дієту, але і зменшать ризик захворювань.

foto_cikavosti_26.09.2014-013_resized

1. Абрикос.
Користь: Бета-каротин абрикосів запобігає шкідливому впливу вільних радикалів і захищає очі. Організм перетворює бета-каротин у вітамін А, який може знизити ризик захворювання деякими видами раку, наприклад, раком шкіри. В одному абрикосі міститься 17 калорій і 0 жирів. Ви можете перекусити курагою, або з’їсти пару свіжих абрикосів.

2. Авокадо.
Користь: Олеїнова кислота і ненасичені жири в авокадо допомагають знизити загальний рівень холестерину і підвищити рівень ліпопротеїнів високої щільності. Один шматочок містить 81 калорію і 8 грам жирів. З’їжте пару шматочків авокадо замість майонезу в салаті.

Читайте також: Продукти, які необхідні для щоденного раціону

3. Малина.
Користь: В малині міститься елагова кислота, яка допомагає зупинити ріст ракових клітин. Ці ягоди також буквально просякнуті вітаміном С. У чашці малини всього лише 60 калорій і 1 грам жиру.

4. Мускусна диня.
Користь: Вітамін С (в половині дині міститься 117 мг., що в два рази перевищує денну норму) і бета-Кротіньо — обидва елементи є сильними антиоксидантами. В половині дині міститься 853 мг калію. Це в 2 рази більше, ніж в банані. Калій допомагає знизити кров’яний тиск. В половині дині міститься 97 калорій і 1 грам жирів.

5. Журавлинний сік.
Користь: Допомагає при інфекціях сечового міхура. У чашці соку міститься 144 калорій і 0 грам жирів. Пийте без додавання цукру.

6. Помідор.
Користь: Лікопин — один з найсильніших каротиноїдів, що діє як антиоксидант. Дослідження показали, що навіть половинка помідора в день може скоротити ризик захворювання раком сечового міхура, шлунка і товстої кишки. В одному помідорі міститься 26 калорій і 0 жирів.

7. Ізюм.
Користь: Є джерелом заліза, що допомагає крові переносити кисень. В половині чашки міститься 218 калорій і 0 жирів. Особливо рекомендується жінкам під час «критичних днів».

Читайте також: Деякі продукти не вгамовують, а посилюють голод, попереджають дієтологи

8. Інжир.
Користь: Чудове джерело калію, містить вітамін В6, відповідальний за виробництво серотоніну, що підвищує ваш настрій, котрий знижує рівень холестерину і запобігає утримування води в організмі. В одному плоді міститься від 37 до 48 калорій і 0 жирів.

9. Лимон, лайм.
Користь: Лимонен, фурокумарін і вітамін С допомагають запобігти раку. Часточка лимона містить 2 калорії і 0 жирів.

10. Цибуля.
Користь: Кверцетин в цибулі — один з найсильніших флавонідів (природний рослинний антиоксидант). Згідно з дослідженнями, він допомагає боротися з раком. Чашка нашаткованої цибулі містить 61 калорію.

11. Артишок.
Користь: ці дивні на вид овочі містять силімарин, антиоксидант, що запобігає ракові. В одному середньому артишоці міститься до 60 калорій.

12. Імбир.
Користь: Імбир може допомогти зменшити нудоту, він також допомагає притупити біль при мігрені і артриті. Чайна ложка свіжого кореня імбиру містить тільки 1 калорію і ніяких жирів.

13. Брокколі.
Користь: У цьому овочі багато індолу-3-карбінолу і сульфорафана, що допомагають запобігти раку грудей. В брокколі також багато вітаміну С і бета-каротину. В одній чашці броколі міститься 25 калорій.

14. Шпинат.
Користь: Лютеїн і зеаксантин, каротиноїди, що допомагають запобігти дистрофії жовтої плями (сітківки) — причину сліпоти літніх людей. Дослідження показали, що цей зелений фонтан молодості може допомогти боротися зі старінням. В одній чашці шпинату — 7 калорій.

15. Пекінська капуста.
Користь: Пекінська капуста містить бразінін, який, відповідно до деяких досліджень, запобігає пухлині молочної залози, а також індол, понижуючий рівень естрогену. Все це в комплексі перетворює цей овоч в супер-зброю проти раку грудей. У чашці капусти міститься 158 мг.кальція (16% денної норми) і всього лише 20 калорій.

Читайте також: Названі прості продукти, які дуже корисні для мозку

16. Кабачок.
Користь: Великий вміст вітаміну С і бета-каротину, які можуть допомогти в боротьбі з ендометріальним раком. В одній чашці продукту міститься до 80 калорій, 1 грам жиру.

17. Водяний крес.
Користь: У цьому продукті міститься фенетил їзотіоціанат який в комплексі з вітамінами С і Е, може зупинити ріст ракових клітин. У чашці водяного кресса всього лише 4 калорії.

18. Часник.
Користь: З’єднання сірки надають часнику його гострий смак, а також можуть знизити рівень холестерину, знизити кров’яний тиск і зменшити ризик захворювання на рак шлунка і товстої кишки. В склянці часнику 4 калорії.

19. Кіноа.
Користь: Половина чашки приготованої кіноа містить 5 м білка — це більше, ніж в будь-якому іншому зерні, а також залізо, рибофлавін і магній. В одній такій порції всього 318 калорій і 5 грам жиру.

20. Паростки пшениці.
Користь: столова ложка цих зерен містить 7% денної норми магнію, який допомагає запобігти судомі м’язів. Також це і чудове джерело вітаміну Е. В ложці паростків пшениці всього лише 27 калорій.

Кнопка «Наверх»
Закрыть