Здоров'я

Вітамін D може бути «ліками» від раку

Дослідження американських вчених з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я спонукало фахівців зробити висновок про те, що більш високі рівні вітаміну D дозволяють домогтися значного зниження ризику розвитку колоректального раку.


Зазвичай лікарі не рекомендують приймати вітамін D спеціально для профілактики колоректального раку, але результати нового наукового проекту можуть все змінити. Його автори припускають, що в сучасних рекомендаціях по прийому цього вітаміну його оптимальна для вживання кількість нижча, ніж це дійсно необхідно.

В рамках дослідження фахівці проаналізували понад 5 700 випадків колоректального раку і виявили цікаву кореляцію між нестачею вітаміну D і підвищеним ризиком розвитку колоректального раку.

«При дефіциті вітаміну D ризик появи колоректального раку стає на 31% вищим протягом наступних п’яти років», – повідомили дослідники.

Також вченими було відмічено, що гарне здоров’я кісток (воно також пов’язане з належним рівнем вітаміну D) корелює з 22%-ним зниженням ризику виникнення раку кишечника.

Нагадаємо, вітамін D міститься в жирній рибі, а також виробляється в організмі під дією сонячного світла. Вчені стверджують, що цей нутрієнт підвищує стійкість організму до пухлин, блокуючи спільний прохід для проникнення ракових клітин.

Даний ефект значніше виражений у жінок, переконалися дослідники.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button