Здоров'я

Після інсульту люди стають добрішими і терпимішими

Несподівану закономірність виявили дослідники з Інституту когнітивної неврології. За результатами їх дослідження, пацієнти, які перенесли інсульт дещо змінюють свої позиції відносно базових моральних норм, прийнятих у суспільстві.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-015_resized

Їх більше цікавлять внутрішні мотиви людини, яка вчинила певні дії, ніж результат цієї дії. Так, якщо чийсь вчинок призвів до того, що постраждали люди, важливо саме те, яку мету переслідував винуватець сумних подій спочатку, розраховував він на трагічний результат і чи усвідомлює ступінь своєї провини. Якщо людина не бажала нікому зла і жалкує про заподіяну шкоду, його слід пробачити, вважають пацієнти, які зіткнулися з інсультом, вражаючим фронтальну частку мозку.

Читайте також: Медики рекомендують українцям дивитися менше новин, щоб уникнути розвитку інфарктів та інсультів

Як повідомляють дослідники, такі ж зміни моральних принципів спостерігаються у тих, хто страждає від лобно-скроневої деменції. Такі пацієнти також зосереджуються на істинні наміри людини, а не на наслідки вчинку.

Висновки аргентинських дослідників засновані на результатах порівняльного аналізу даних по 8 пацієнтам з інсультом і 19 пацієнтам з лобно-скроневою деменцією. Інших проблем, пов’язаних з психікою, неврологією або ушкодженнями мозку в учасників дослідження виявлено не було. Всі добровольці повинні були дати оцінку певним ситуаціям, що розвиваються за чотирма основними сценаріями. В них персонаж планував, або не планував, нехороший вчинок, в результаті страждали, або не страждали, оточуючі люди. Всі випробовувані воліли версію, за якою головний герой не планував зашкодити людям, яким все-таки нашкодив. Його пацієнти не хотіли судити суворо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments