Земля

Виверження вулкана може через 25 років знищити «Неаполь Сходу»

Команда фахівців з Японії і США вивела прогноз поведінки великого японського вулкана Сакурадзими, який, за оцінками вчених, може стати загрозою сотням жителів розташованого поруч «Неаполя Сходу» – мегаполісу Кагосіма. Геофізики стверджують, що найбільше виверження з великою ймовірністю може відбутися через 25 років. Результати розрахунків дослідників з’явилися на сторінках видання Scientific Reports.

У своїх підрахунках фахівці керувалися результатами аналізів стану кальдери Айра, що є великою улоговиною, яка має в собі Сакурадзиму. Дане утворення склалося на протязі багатьох століть в результаті вивержень і обвалення резервуара з магмою. Там же знаходяться запаси цієї розпеченої речовини, які з певною періодичністю живлять вулкан.

Застосувавши систему комп’ютерного моделювання, а також глобальне позиціонування, дослідники вивчили рух потоків магми, що прямують від улоговини до вулкану. За підрахунками вчених, кожен рік до Сакурадзиме подається приблизно 14 млн кубометрів цієї суміші, що в 3,5 рази перевищує обсяг футбольної арени Уемблі в Лондоні.

Про те, що виверження неминуче можна судити також з даних про викиди вулканом речовини. Малі виверження викидають назовні набагато менше магми, ніж надходить під поверхню вулкана. Якщо оцінювати темпи накопичення цієї речовини, то можна сказати, що виверження відбудеться приблизно через 25 років.

Небезпеку становить той факт, що неподалік від діючого вулкана розташоване велике місто Кагосіма, яке через спекотні погодні умови називають також «Неаполь Сходу». В населеному пункті на сьогоднішній день живе понад 600 тисяч громадян.

Останній раз виверження Сакурадзиме відбулося в 1914 році. Тоді трагедія забрала життя 59 японців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button