Земля

З океану виловили найстаріше послання в пляшці

Послання в пляшці, виявлене в Німеччині, визнане найстарішим в світі. Вік послання становить 108 років. У знайденій на узбережжі пляшці містилося повідомлення з обіцянкою нагороди в один шилінг тому, хто поверне її в Морське біологічне суспільство в Плімуті, Англія. Раніше найстарішим посланням, зареєстрованим Книгою рекордів Гіннеса, вважався лист, відправлений 99 років тому.

d7abb4d5809c3dd5076b7e90f98c6b0b
Пляшка була виявлена колишнім німецьким листоношею Маріан Уінклер під час перебування на Північно-Фризьких островах. Послання було відправлено вченим Джорджем Паркером Біддером 30 листопада 1906 року, повідомляє Mirror. У повідомленні автор просив заповнити листівку, вказавши, де і коли була виловлена пляшка, а також назву судна, якщо вона була виловлена тралом. В обмін Біддер обіцяв нагороду в один шилінг.

Відомо, що Джордж Паркер Біддер відправив близько 1020 пляшок в період з 1904 по 1906 рр. Він виявив, що багато пляшок, які пішли на дно в Північному морі, були викинуті пізніше на узбережжі Англії, тоді як ті пляшки, які пливли на поверхні води, були прибиті до узбережжя континентальної Європи. Вчений тоді вперше зробив висновок, що глибоководна течія Північного моря має напрямок зі сходу на захід.


Біддер став президентом Морського біологічного товариства в 1939 році. Він зберігав свій пост до 1945 року. Вчений помер у 1954 році у віці 91 року. На знак поваги до заслуг Біддера Морське біологічне товариство вирішило нагородити Маріан Уінклер старим шилінгом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button