Земля

Коронавірус найчастіше поширюється в готелях, тренажерних залах і ресторанах

Математична модель вчених з США показала, що коронавірус найчастіше передається в тренажерних залах, готелях і ресторанах. Дослідники також з’ясували, що для скорочення числа заражень не обов’язково оголошувати строгий карантин.

Відкриті під час пандемії ресторани, спортивні зали і готелі найчастіше стають місцем передачі коронавірусу. Про це стало відомо завдяки дослідженням, яке використовувало дані про локації мобільних телефонів 98 млн людей для моделювання ризиків зараження в різних місцях.

Дослідники зі Стенфордського і Північно-Західного університетів використовували дані, зібрані в період з березня по травень 2020 року в містах по всій території США. Вони стежили за тим, куди найчастіше ходили користувачі, як довго там пробули й з яких частин країни приїжджали. Потім вони об’єднали цю інформацію з даними про кількість випадків захворювання і про те, як поширювався вірус.

Наприклад, в Чикаго модель передбачила, що якщо ресторани знову будуть відкриті на повну потужність, то вони призведуть до ще 600 тис. нових випадків зараження. Приблизно така ж кількість заражених може з’явитися через готелі і великі спортивні зали. Дослідження показало, що близько 10% місць в місті приводять до 85% випадків інфікування.

Моделі також показали, що для скорочення поширення коронавірусу не обов’язково оголошувати масовий карантин. Маски, соціальна дистанція і обмежена посадка – все це може зіграти ключову роль у контролі його поширення.

Наприклад, обмеження заповнюваності в метро Чикаго скоротило прогнозовані новим випадкам інфікування більш ніж на 80%. А оскільки обмеження заповнюваності в першу чергу вплинуло на кількість відвідувань, які відбуваються в години пік, ресторани втратили тільки 42% відвідувачів.

Вчені відзначають, що їх модель може підказати оптимальний метод боротьби з вірусом без шкоди для економіки країни.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button