Наука

Виявилося, що щедрість продовжує життя

Отримувати подарунки приємно, а дарувати, як виявилося, – корисно! Нова наукова робота говорить про те, що люди, які частіше діляться, живуть довше. Дослідники з Німеччини і США виявили сильну залежність між щедрістю і середньою тривалістю життя суспільства.

Нова робота була заснована на незвичайному форматі даних. Для свого дослідження автори вперше проаналізували безоплатні виплати в ряді країн, тобто вони вивчили перекази, як від державних організацій, так і приватні. Соціальні допомоги, пенсії, субсидії приватним підприємцям, а так само безоплатна передача грошей один одному – все це потрапило під «мікроскоп» вчених.

Цілком передбачувано, що за підсумками дослідження виявилося, що Країни Африки на південь від Сахари, мають найнижчий відсоток безоплатного доходу і найвищий рівень смертності серед усіх вивчених країн.

А ось у Франції і Японії показники тривалості життя та безоплатної передачі коштів від людини до людини найвищі. Як показало дослідження, жителі цих держав в середньому віддають родичам, друзям або благодійним організаціям 68-69% від своїх доходів за все життя.

Цікаво, що в деяких бідних країнах, де показник щедрості вище, а рівень ВВП нижче, люди все одно живуть довше, ніж в країнах, де ВВП вищий, але безоплатні перекази не поширені. Так відбувається з ПАР. Ця країна більш благополучна, ніж інші африканські держави, проте люди там рідко діляться ресурсами.

Вчені говорять, що щедрість впливає на емоційне задоволення людини, а значить, знижує рівень стресу і тривожності за майбутнє близьких людей і співвітчизників.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button