Екологія

Звичайні лисиці пробралися в Альпи і стали виганяти звідти песців

Екологи виявили, що руді лисиці піднімаються з низин в гори заради сміття, яке викидають на дороги автовласники. Дослідження показало, як сильно страждають від цього інші види, і що насправді означає для природи викинута «за борт» недоїдена шаурма.

Вчені з Норвезького університету науки і технологій виявили, що автомобільні дороги – це шлях в гори не тільки для двоногих туристів, а й для звичайних або рудих лисиць, які порушують рівновагу місцевої екосистеми. У роботі, опублікованій в Journal of Applied Ecology, було підраховано число лисиць уздовж ділянок гірських доріг в Альпах. Сліди на снігу і записи з мисливських камер – фотоапаратів для зйомки диких тварин в природі – показали, що щільність лисиць сильно зростає поблизу шосе. Це логічно: асфальт набагато зручніше для пересування, ніж глибокі замети, а сміття, щедро залишене людьми у величезних кількостях, куди простіше добути, ніж природну їжу.

Песці, які теж не проти поласувати сміттям, але не можуть відібрати його у лисиць

Зростаюча щільність лисиць призводить до зниження чисельності песців: лисиці просто витісняють представників вимираючого виду з їх природного місця існування, тому що песці слабкіше фізично. Крім песців, від інтервенції звичайної лисиці страждають і інші види, наприклад, куріпки. Вчені побоюються, що подальше проникнення лисиць в гірські райони може зруйнувати природну екосистему й завдати непоправної шкоди іншим тваринам. Тому дослідники закликають двічі подумати перед тим, як викинути їстівні відходи прямо на дорогу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button