Всесвіт

Виявлені можливі двійники Землі

Група астрофізиків із Гарвард-Смітсонівського центру зробила доповідь, в якій стверджується, що вісім з тільки що виявлених екзопланет можуть бути двійниками Землі.

08-01-15-foto-600x385-1

Максимально схожі на Землю за своїми розмірами і орбітах дві планети – Kepler 438b і Kepler 442b. Вони обертаються навколо зірок, які трохи менше і холодніше за наше Сонце, передає gismeteo.ru.

До справжнього моменту астрономічний супутник Kepler, запущений НАСА шість років тому, виявив понад 4000 екзопланет. Існування близько 1000 з них офіційно підтверджено.

Читайте також: Список найцікавіших екзопланет, відкритих у 2014 році

Перша екзопланета була виявлена в 1993 році. Ці землеподобні планети неймовірно різноманітні: деякі складаються з газу, подібно Юпітеру, інші мають тверду консистенцію, як Земля. Планети знаходяться на різній відстані від своїх зірок – від 1 млн до 100 млрд кілометрів.

У 2017 році НАСА планує запустити в космос апарат нової місії TESS – Transiting Exoplanet Survey Satellite («Супутник спостереження за транзитами екзопланет»). Апарат буде стежити за більш ніж півмільйоном зірок і відзначати проходження планет по їх дискам протягом 2 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button