Наука

Виявлено відмінності в ранньому розвитку мозку

Вчені з Королівського коледжу Лондона і Кембриджського університету виявили, що клітини мозку людей, хворих на аутизм розвиваються інакше ще до народження.

Image by Patricio Silva from Pixabay

У дослідженні були використані індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК), за допомогою яких вдалося змоделювати ранній розвиток мозку. Для цього вчені взяли зразки волосся від дев’яти осіб з аутизмом та від шести людей з нормальним розвитком і перетворили їх в нейрони, які і знаходяться в корі і в середньому мозку. При цьому ІПСК зберігають генетичну ідентичність людини і коли вони відновлюють свій розвиток, то це відбувається також, як якби вони перебували в утробі матері.

Вчені протягом декількох тижнів спостерігали за цими клітинами, зокрема вони вивчали їх зовнішній вигляд у міру розвитку, а також секвенували їх РНК. В результаті були виявлені відмінності в розвитку по ряду ознак, що, за словами дослідників може говорити про те, що склад нейронів кори головного мозку відрізняється в аутичних і типовому мозку, який розвивається.

«Ми сподіваємося, що ці результати внесуть внесок у розуміння того, чому існує така різноманітність у розвитку мозку» — коментує результати дослідження його керівник Діпак Шрівастава.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»