Наука

Вакцина від Pfizer показала стовідсоткову ефективність проти Covid-19 у підлітків

Pfizer оголосила перші результати довгострокового аналізу безпеки та ефективності свого препарату для профілактики Covid-19 за участю підлітків віком від 12 до 15 років.

Фото від Oleksandr Prokopenko

Американська компанія Pfizer оголосила, що вакцина BNT162b2, створена у співпраці з німецьким біотехнологічним стартапом BioNTech, показала стовідсоткову ефективність у профілактиці коронавірусного захворювання у дітей віком від 12 до 15 років., повідомив Reuters. Показник оцінювали в період від семи днів до чотирьох місяців після уколу другим компонентом, загалом у дослідженні третьої фази брали участь 2228 осіб.

Дані збирали з листопада 2020 по вересень 2021 року. У групі плацебо зареєстрували 30 випадків зараження SARS-CoV-2, у групі вакцини – нуль. На ефективність не вплинули раса, стать та наявність захворювань, наприклад ожиріння. Через пів року з моменту другої дози жодних серйозних побічних реакцій чи проблем із безпекою препарату теж не виявили. «[Дані] дають додаткову впевненість у безпеці та ефективності нашої вакцини для підлітків. Це особливо важливо, оскільки ми бачимо, що темпи розповсюдження Covid-19 у цій віковій групі в деяких регіонах зростають, тоді як впровадження вакцини сповільнилося», – відзначив голова правління та гендиректор Альберт Бурла.

Ці дані ляжуть в основу заявки для Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів Сполучених Штатів Америки, метою якої є продовжити термін дозволу на вакцинацію тінейджерів та дошкільнят. Екстрене застосування препарату для жителів США 12-15 років дозволили у травні, для жителів від 16 років і старше – у серпні.

Як зазначають педіатри, захворюваність на Covid-19 серед неповнолітніх у Сполучених Штатах справді підскочила — аж на 32 відсотки у порівнянні з початком листопада. За підрахунками Американської академії педіатрії та Асоціації дитячих лікарень, з 11 по 18 число коронавірус виявили більш ніж у 140 тисяч дітей (за перший тиждень місяця — у 107 тисяч). Тим часом люди віком до 18 років становлять близько 22 відсотків всього населення Штатів.

Про те, що неповнолітніх можна щепити від Covid-19, Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила цього червня. Вакцинацію рекомендували проводити не так терміново, як у випадку дорослих, якщо дитина не підпадає під групу ризику. Про перші результати досліджень свого препарату на підлітках Pfizer та BioNTech оголосили ще наприкінці березня, а у вересні заявили про аналогічні позитивні підсумки випробувань на дітях від п’яти до 11 років.

Крім США (там повний курс вакцинації пройшли менше половини жителів 12-17 років), сьогодні дітей щеплять у країнах Латинської Америки, Канаді, Індії, на Кубі, у Швейцарії, Франції (цілком щеплені 75% підлітків 12-17 років, 78,2 % зробили укол першим компонентом), Італії (повністю прищепили 69,28% громадян 12-19 років), Ірландії (повністю вакциновано лише 21,7%), Німеччини (обидва уколи зробили 45,2%), Іспанії, Словаччини (там дітям від п’яти до 11 років із групи ризику вводять одну третину звичайної дози препарату від Pfizer та BioNTech), Хорватії (вакцинація також дозволена для тих, хто входить до груп ризику, а також учнів старшої школи та вузів, які проживають у гуртожитках), Норвегії та інших державах Європейського союзу.

Піонером у вакцинації дітей – втім, як і багато іншого, що стосується пандемії – став Китай. За даними на вересень, там прищепили вже 91% підлітків 12-17 років. Крім того, уколи зробили 84,4 мільйона дітей від трьох до 11 років, а 49,4 мільйона з них ревакцинувалися. З учорашнього дня вакцинація всього неповнолітнього населення стартувала в Ізраїлі, а дітей від п’яти до 11 років прищеплюють з 14 листопада.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button