Наука

Виявлено зв’язок між COVID-19 і гомофобією

Принаймні, так стверджують вчені, які досліджували вплив пандемії на настрої у польському суспільстві.

За словами професора Агнешкі Голець де Завали, що працює одночасно в Лондонському університеті та Університеті гуманітарних і соціальних наук в Познані, метою дослідження було перевірити в умовах пандемії COVOD-19 відразу кілька гіпотез.

_freakwave_ / Pixabay
«Коли пандемія дісталася Польщі, ми припустили, що вона може вилитися в так зване « консервативне зрушення», яке часто трапляється перед лицем загрози і невизначеності. Ми також спрогнозували таке зрушення в напрямку авторитарних соціальних установок, а також акцентування національного згуртування і традиціоналізму можуть знизити підтримку різноманіття в суспільстві », — каже професор Голець де Завалу.

Для того, щоб перевірити ці гіпотези, вчені в період з 28 лютого по 1 квітня цього року тричі проводили опитування серед поляків і з’ясували, що мали рацію в своїх припущеннях. Після спалаху епідемії жителі Польщі стали частіше погоджуватися з такими висловлюваннями як, наприклад, «Нашій країні потрібно більше дисципліни і щоб ми всі разом йшли за нашими лідерами», «Заради загального блага чоловіки повинні контролювати жінок» і «Гомосексуалізм загрожує Польщі».

Виходячи з отриманих результатів вчені стверджують, правда, тільки з певною часткою впевненості, що зростання авторитарних настроїв, сексизму та сексуальних забобонів серед поляків було пов’язане саме з пандемією.

«Це наводить на думку, що загроза підвищує національну згуртованість, яка, в свою чергу, може вилитися в підвищення солідарності, але ця солідарність обмежується лише тими, хто дотримується правил більшості», — пояснює Голець де Завалу.

Для того, щоб точно підтвердити свої висновки, авторам дослідження необхідно провести контрольований експеримент, в ході якого буде використана штучно керована загроза, що, зі зрозумілих причин, видається практично неможливим. Однак вчені говорять, що вони пішли іншим шляхом, використавши для дослідження природну загрозу, і хоча такий експеримент не є контрольованим, він, на їхню думку, все ж має важливе теоретичне значення.

Натхнення: popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть