Наука

Дослідження: віруси можуть поширюватися через пил і мікрочастинки

Віруси можуть поширюватися через пил, волокна та інші мікроскопічні частинки. Про це стало відомо з дослідження, проведеного Каліфорнійським університетом у США. Отримані результати вплинуть на вивчення коронавірусу і грипу, вони опубліковані в журналі Nature Communications.

Background photo created by kjpargeter – www.freepik.com

Раніше дослідники вважали, що віруси поширюються декількома основними шляхами – повітряно-крапельним шляхом, через тканини або вторинні об’єкти, наприклад, дверні ручки. Однак дослідники не знали, які ще способи поширення вірусів є домінантними.

Використовуючи автоматичний вимірювач для підрахунку частинок в повітрі, дослідники виявили, що неінфіковані морські свинки виділяють до тисячі частинок в секунду при переміщенні по клітці. Кількість частинок, що видихаються тваринами, було набагато нижчим. При цьому морські свинки з вірусом грипу, нанесеним на хутро, можуть передавати інфекцію по повітрю іншим тваринам, показуючи, що вірус для зараження не обов’язково надходить безпосередньо з дихальних шляхів.

“Для більшості вірусологів та епідеміологів стане шоком, що віруси переносяться не тільки через краплі в повітрі, а й через пил. Наше припущення полягає в тому, що передача вірусу повітряно-крапельним шляхом завжди відбувається через дихальні краплі, які виділяються при кашлі, чханні або розмові. Передача через пил відкриває абсолютно нові області досліджень і має глибокі наслідки для того, як ми інтерпретуємо лабораторні експерименти, а також епідеміологічні дослідження,” – твердить Вільям Рістенпарт, Каліфорнійський університет

Крім того, вчені перевірили, чи можуть мікроскопічні волокна переносити інфекційні віруси. Вони обробили паперові серветки вірусом грипу, дали їм висохнути, а потім зім’яли їх перед автоматичним вимірювачем розмірів частинок. Виявилося, що ця дія вивільняє до 900 часток в секунду в діапазоні розмірів, які можна вдихнути.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button