Всесвіт

Мікрогравітація викликає зміщення мозку і візуальні обмеження

Група дослідників намагається виявити вплив перебування в космосі на людське тіло.

Image by skeeze from Pixabay

На цей раз дослідження націлене на мозок і підтверджує, що деякі зміни дійсно відбуваються, але також вказує, що це не нейродегенерація або інші серйозні ефекти.

Вчені використовували дані восьми космонавтів-чоловіків після їх перебування в тривалих польотах тривалістю до семи місяців на Міжнародній космічній станції. Дослідники виявили певний рівень реорганізації мозку, який також призвів до кращої доступності, але відзначили трохи слабший рівень візуалізації.

Щоб проаналізувати мозок космонавта, вчені використовували тривимірну магнітно-резонансну томографію для сканування різних областей. Вони також зосередилися на кількості тканини в мозочку і виявили більшу кількість тканини в цій галузі. Це область мозку, пов’язана з балансом, поставою і координацією. На практиці космонавти показали поліпшення моторики після шести місяців перебування на Міжнародній космічній станції в умовах зниженої гравітації.

За словами Стівена Джіллінгса, провідного автора дослідження, складність полягає в тому, що немає ніяких критеріїв з точки зору аналогічних ситуацій (крім інших досліджень, проведених на космонавтів, які протягом аналогічних періодів знаходилися на МКС).

Крім втрати м’язового і кісткового тонусу, в умовах мікрогравітації астронавтам також доводиться виживати в незвичайній структурі біологічних рідин, які мають тенденцію рухатися назустріч одна одній, на відміну від того, як це відбувається на Землі, де рідини нашого тіла рухаються вниз, залучені гравітацією нашої планети.

Дослідження виявляє, що мозок, а не тільки рідини, також схильний до тенденції рухатися вгору в умовах мікрогравітації, і це викликає перерозподіл рідин, всередині яких «плаває» сам мозок. Ця рідина також може накопичуватися всередині очей, викликаючи набряк і обмежуючи зір, особливо поблизу, стан, вже відомий і званий нейроокулярним синдромом, пов’язаний з космічним польотом.

Крім іншого, NASA радить астронавтам під час тривалого перебування на МКС носити спеціальні окуляри. Однак майже завжди зір відновлюється через кілька місяців після повернення на Землю.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»