Земля

Виявляється, планктон виробляє 50% всього кисню на планеті

Біологи і океанологи опублікували результати наймасштабнішого і скрупульозного дослідження мініатюрного морського життя за всю наукову історію. Місія довжиною в 3,5 року проходила на судні Тара. За цей час дослідники пройшли 140 000 кілометрів, і взяли 35 000 проб планктону в 210 різних місцях Світового океану. Найбільш дивним відкриттям стала роль планктону в постачанні планети киснем. Стаття опублікована в журналі Science.

Амфіпод з роду Фроніма — один з мешканців океану

За час подорожі їм довелося провести 10 днів, закутими в арктичний лід, подолати шторми в Середземному морі і Магеллановій протоці, і пройти Аденнску затоку під захистом судів французького флоту, які охороняли їх від піратів. Основною метою дослідження було вивчення поширення різних видів організмів, їх взаємодії один з одним і передачі генетичної інформації. Було знайдено й записано близько 40 мільйонів генів планктону, невідомих раніше.

Маршрут дослідного судна

[ads2] Вивчаючи різноманітну дрібну флору і фауну (планктон включає в себе мікроскопічні рослини і тварин, ікру риб, бактерій, віруси та інші мікроорганізми), вчені визначили, що це – не лише початок харчового ланцюжка для більш великих тварин.

«Планктон — це більше, ніж просто їжа для китів,— говорить Кріс Боулер, директор дослідницького відділу у французькому державному центрі наукових досліджень. — Будучи крихітними, ці організми найважливіша частина системи підтримки життя на Землі. Вони лежать в основі харчового ланцюжка, а крім того, забезпечують виробництво 50% кисню за допомогою фотосинтезу». Крім цього, планктон поглинає вуглекислий газ і перетворює його в органічний вуглець.

За словами дослідників, в кожному ковтку морської води міститься близько 200 мільйонів вірусів, основною здобиччю яких є 20 мільйонів бактерій, які можна знайти там же. Ще вчених дуже зацікавило те, що різноманітність планктону набагато більше, ніж передбачалося раніше, а різноманітність вірусів при цьому виявилося менше очікуваного.

Різноманітні крихітки

Встановлено, що взаємодія різних видів планктону регулюється температурою води, і при зустрічі двох течій різної температури колонії планктону не змішуються між собою. Також вдалося довести раніше висловлену гіпотезу про те, що віруси з’являються в обмежених місцях океану, а потім розносяться океанськими течіями.

Розуміння процесів, що відбуваються в світі планктону допоможе, зокрема, уточнювати пророчі моделі зміни клімату.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button