Земля

На дні океану знайшли загадкових істот

Міжнародна група вчених виявила фотосинтезуючі ціанобактерії, які живуть під землею у відсутності сонячного світла. Раніше вважалося, що подібне середовище, зване «темною біосферою», не придатне для проживання цих мікроорганізмів. Точний механізм виживання поки невідомий.

Дослідники проаналізували зразки гірських порід, витягнуті з свердловини глибиною 613 метрів, пробуреної на південному заході Іспанії. Були виявлені ціанобактерії (синьо-зелені водорості), які ставилися до роду Calothrix, Chroococcidiopsis і Microcoleus. Вміст цих мікроорганізмів у пробах корелював з локальним зменшенням концентрації водню.

Вчені висунули гіпотезу, згідно з якою ціанобактерії змогли пристосуватися до відсутності кисню і світла, необхідного для фотосинтезу, переключившись на окислення водню, який став альтернативним джерелом енергії. Від атомів водню мікроорганізми отримують електрони, які переносяться на різні акцептори в клітці і використовуються для засвоєння вуглецю. Такий механізм був раніше виявлений в інших ціанобактеріях, однак вважалося, що він використовується для полегшення фотосинтезу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button