Аналітика

В’їзд в Шенгенську зону заборонять через COVID-19

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила про введення заборони на в’їзд в Шенгенську зону через критичну ситуацію із захворюванням, спричиненим коронавірусом нового типу.

Фон дер Ляйєн запропонувала головам держав і урядів країн Євросоюзу запровадити спільний 30-денну заборону на в’їзд в Шенгенську зону.

«Чим менше поїздок, тим краще ми зможемо стримати вірус», — зазначила вона.

Виключення будуть зроблені для громадян і жителів ЄС, а також членів їх сімей. Заборона також не торкнеться працівників сфери охорони здоров’я, дослідників, що працюють над додержанням коронавіруса, і дипломатів. Пропозиція зачіпає в загальній складності 30 країн, при цьому Болгарії, Ірландії, Кіпру, Румунії та Хорватії також пропонують приєднатися.

Статус Великобританії, в якій іде процес виходу з Євросоюзу, невідомий. Обмеження будуть діяти для громадян третіх країн. Заборона не торкнеться працівників таких секторів, як охорона здоров’я і транспорт. В останні дні багато країн Європи вводять власні обмеження через коронавіруса, в тому числі закривають кордони і припиняють авіасполучення. В рамках карантинів закриваються навчальні заклади, скасовуються масові заходи.

За останніми даними, у всьому світі коронавірусом заражені понад 182 тисячі осіб. Кількість смертей перевищила 7,2 тисячі, але вилікувались майже 80 тисяч осіб. Серед європейських країн лідером за кількістю хворих залишається Італія — майже 28 тисяч осіб, з яких близько 2200 померло. На другому місці Іспанія — майже 10 тисяч заражених і 342 померлих. Далі за кількістю хворих йдуть Німеччина, Франція, Швейцарія і Нідерланди.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»