Земля

Азот, вуглець і вода з’явилися на Землі не відразу. Як і звідки — ніхто не знає

Дослідження міжнародної команди вчених показало, що азот, вуглець і вода з’явилися на Землі не відразу. Вчені припускають, що ці елементи з’явилися вже після формування планети.

Міжнародна група геологів, очолювана вченими з Кельнського університету, виявила свідчення того, що значна частина елементів, які мають важливе значення для життя, таких як вода, вуглець і азот, була доставлена на Землю на пізньому етапі її формування.

Раніше багато вчених вважали, що ці елементи вже присутні в той момент, коли Земля почала формуватися. Однак зараз геологічні дослідження показують, що більша частина води насправді була доставлена на Землю тоді, коли її формування було майже завершено. Нові відкриття, які стали результатом співпраці науковців з Німеччини, Данії, Франції, Австралії і Японії, будуть опубліковані в журналі Nature.

Загальноприйнятим фактом є те, що летючі елементи, такі як вода, походять з астероїдів, які утворилися у зовнішній Сонячній системі. Однак серед експертів постійно ведуться дискусії про те, коли саме вони з’явилися на Землі. Щоб розв’язати ці суперечки, вчені порівняли склад найстаріших мантійних порід Архейського Еону зі складом астероїдів, з яких вони могли утворитися.

«Якщо ми знайдемо сліди рідкісних металів платини в мантії Землі, то можна припустити, що вони з’явилися тільки після того, як було завершено формування ядра», — заявили дослідники.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»