Аналітика

National Interest назвав місця, де може розпочатися Третя світова війна

У 2019 році найбільш «гарячими» регіонами, де може розпочатися Третя світова війна, залишаться Південно-Китайське море, Україна, Перська затока і Корейський півострів, про це в своїй статті в журналі The National Interest пише професор Військового коледжу армії США Роберт Фарлі.

Однією з «гарячих точок», на думку Фарлі, є Південно-Китайське море, в якому розгорнулося протистояння США і Китаю, які ведуть один з одним торгову війну. Поки що боротьба проходить у рамках економічних санкцій і спорів про тарифи, однак по мірі погіршення двосторонніх стосунків конфлікт може вийти за ці рамки, вважає автор.

Іншим імовірним місцем початку світової війни Фарлі назвав Україну. Він нагадав про недавній інцидент в Керченській протоці, зазначивши, що це викликало зростання напруженості в регіоні. При цьому автор вважає, що Росія, швидше за все, не зацікавлена в «порушенні статусу-кво» перед виборами на Україні, які, в свою чергу, можуть внести в ситуацію невизначеність. З урахуванням напруженості між США і Росією, навіть невелике потрясіння може зруйнувати хиткий баланс, що зберігається в регіоні протягом останніх кількох років, попереджає Фарлі.

Третім «гарячих» регіоном, на думку професора, залишається Перська затока. Тут напруженість зростає із-за економічного тиску США на Іран, а також конфліктів у Ємені та Сирії. З урахуванням стратегічного значення регіону, будь-який прояв нестабільності тут може привести до відкритого зіткнення між США, Росією і навіть Китаєм, продовжує автор.

Четвертим вогнищем напруженості є Корейський півострів, навіть попри останні мирні ініціативи США і КНДР, вважає професор. На його думку, відносини між Вашингтоном і Пхеньяном можуть зіпсуватися в будь-який момент, ба більше, розбіжності щодо корейського питання є і в інших важливих гравців – Китаю і Японії.

Погіршення взаємин між США і Китаєм «віщує біду» в майбутньому, а «гарячі точки» з плином часу можуть виникнути і в інших регіонах, пише автор. При цьому криза військової гегемонії США і сформованого світового порядку свідчить про те, що найближче майбутнє, ймовірно, стане більш небезпечним, ніж недавнє минуле, завершує Фарлі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть