Здоров'я

Вживання в їжу перцю чилі знижує ризик серцевого нападу

Згідно з результатами дослідження італійських вчених, опублікованого в журналі Journal of the American College of Cardiology, вживання перцю чилі принаймні 4 рази в тиждень знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 23%. Перець чилі, гаряче улюблений (і ненависний) багатьма, володіє рядом корисних властивостей, одночасно будучи одним з найважливіших інгредієнтів середземноморської дієти. В ході дослідження були проаналізовані дані про більш ніж 22 тисяч чоловіків і жінок, зібрані з 2005 по 2010 роки.

Дієта або перці чилі?

Перець чилі — також відомий як Hamilcini — є невіддільною частиною середземноморської дієти. Фахівці відзначають, що середземноморська дієта є однією з найкорисніших у світі, оскільки в неї входять овочі, зернові, бобові, м’ясо всіх видів, вино, яйця і т. д. В ході дослідження команда вчених протягом п’яти років збирала інформацію про 22811 випробовуваних, які проживали в гірському районі Молізе (Італія). Завдяки великій вибірці, дослідники змогли встановити, що в незалежності від дієти, якої дотримувалися випробовувані, наявність або відсутність перцю чилі дійсно мало значення.

Употребление в пищу перца чили снижает риск сердечного приступа
Середземноморська дієта визнана багатьма фахівцями як одна з найбільш корисних для здоров’я

Здатний надати практично будь-якій страві приголомшливий смак і індивідуальність — звісно в розумних пропорціях — перець чилі дуже високо цінується в кулінарному мистецтві. Проте його основна магія, все ж, криється в його корисних компонентах і властивості, які допомагають організму людини залишатися здоровою. Так, ризик смерті від інсульту та ішемічної хвороби серця, згідно з отриманими даними, значно знижується при регулярному вживанні перцю чилі. Зазначимо, що регулярним дослідники називають вживання чилі принаймні раз на тиждень. Виявилося, що ризик передчасної смерті внаслідок серцево-судинних захворювань був нижчим на 23% серед досліджуваних, які регулярно додавали його в свої страви, в порівнянні з випробуваними, у раціоні яких не було перцю чилі або він зустрічався досить рідко. Крім того, любителі перцю чилі аж на 34% рідше вмирали від серцево-судинних захворювань.

Спірні моменти

Однак, одержаних даних недостатньо для того, щоб робити остаточні висновки, оскільки результати вимагають більшої точності дослідження. Зусилля команди фахівців тепер будуть зосереджені на тих компонентах перцю чилі, які можуть бути корисні для здоров’я, але це не означає, що з’явилися рекомендації про збільшення споживання перцю чилі.

Як повідомляють дослідники видання upsosci.com дієти не повинні розглядатися як ліки і розраховувати точну кількість якихось певних компонентів не потрібно. Всі зусилля повинні бути спрямовані на пропаганду здорового способу життя. А він, як відомо, починається зі здорового харчування. Вченими помірковане споживання, яке є відмінною рисою середземноморської дієти також відноситься і до вживання перцю чилі. Таким чином, якщо ви звикли регулярно додавати гострий перець у свої страви, продовжуйте в тому ж дусі. В іншому випадку фахівці рекомендують просто дотримуватися класичної середземноморської дієти.

Джерело: https://hi-news.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button