Наука

Вживання в їжу великої кількості овочів і фруктів допомогло в боротьбі зі стресом

Учені з Австралії з’ясували, що дієта, багата овочами й фруктами, знижує рівень стресу у дорослих людей різного віку. Причому, якщо людина буде так харчуватися все життя, вона завжди зможе регулювати негативні фактори, на які впливає стрес.

Image by Jill Wellington from Pixabay

Робота опублікована в журналі Clinical Nutrition. Психічні розлади стають все більш серйозною проблемою в усьому світі, в тому числі в Австралії. Приблизно кожен другий житель цієї країни стикається з проблемами з психічним здоров’ям. Стрес – нормальне явище для будь-якої людини, а от тривалий і хронічний його вплив здатний серйозно підірвати психологічне здоров’я.

Відомо, що шкідливі харчові звички пов’язані зі сильнішим рівнем стресу, але кореляція між споживанням великої кількості клітковини і тим же стресом неясна. Вчені з Університету Едіт Коуен (Австралія) вирішили виправити цю ситуацію і провели дослідження, в якому брали участь 8689 осіб у віці 25-91 року. Дані по ним взяли з іншої роботи, яка вивчала взаємозв’язок діабету, ожиріння і способу життя і проведеного Інститутом серця і діабету імені Бейкера (Австралія).

Результати показали, що люди, які вживали не менше 470 грамів фруктів і овочів в день, мали на 10 відсотків нижчий рівень стресу, ніж ті, хто з’їдав менш як 230 грамів клітковини на добу. Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує включати в щоденний раціон як мінімум 400 грамів фруктів і овочів. При цьому механізми, що лежать в основі того, як споживання овочів і фруктів впливає на стрес, все ще не відомі.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що такі продукти містять масу живильних речовин: вітамінів, флавоноїдів і каротиноїдів, які здатні нівелювати запалення та окислювальний стрес, а значить, і поліпшити психологічний стан.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button