Наука

З’ясувалося, що риновірус захищає організм людини від грипу

До такого висновку прийшли американські вчені з медичної школи Єльського університету. Правда, про коронавірус вони поки нічого сказати не можуть.

Foxman lab

Дослідницька група під керівництвом доктора Елен Фоксмен протягом трьох років вивчала клінічні дані 13000 пацієнтів університетського госпіталю в Нью-Хейвені з симптомами респіраторних вірусних захворювань. В результаті вони виявили, що навіть в ті періоди, коли обидва віруси – риновірус, який викликає звичайну застуду і вірус грипу – були активні, перший часто присутній у пацієнтів, а другий – ні.

«Якщо ми подивимося на дані, то побачимо, що тільки дуже небагато людей мали обидва віруси одночасно», – говорить доктор Фоксмен.

Щоб подивитися, як риновіруси і вірус грипу взаємодіють між собою, вчені виростили тканини людських дихальних шляхів зі стовбурових клітин, що відповідають за ріст епітеліальних клітин, які як раз і страждають в результаті респіраторно-вірусних захворювань. В результаті з’ясувалося, що після того, як тканини були заражені риновірусом, вірус грипу вже не здатний був їх інфікувати.

За словами авторів дослідження, риновіруси викликав в організмі виробництво інтерферону, який є одним з елементів ранньої імунної відповіді на вторгнення патогенів. І як каже доктор Фоксмен, «антивірусний захист був вже включений до моменту появи в організмі вірусу грипу», причому цей ефект зберігався щонайменше протягом п’яти днів.

Вчені, правда, поки не можуть відповісти на питання, чи буде риновірус мати схожий захисний ефект у випадку коронавірусу SARS-CoV-2. Але Єльські вчені вже почали нові лабораторні дослідження, на основі яких можна буде спрогнозувати, як ці два віруси будуть взаємодіяти між собою.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button