Авто

Влада Німеччини: перехід на електромобілі вимагатиме більше часу, ніж заявили багато країн

Будучи найбільшим виробником автомобілів в Європі, Німеччина не поспішала наслідувати приклад інших країн регіону, які взяли на себе підвищені зобов’язання у сфері відмови від викопних видів палива в транспорті. При цьому влада країни вирішила збільшити кількість експлуатованих машин на електротязі до 15 млн штук до 2030 року. У цю вибірку неминуче увійдуть і гібриди, як пояснює Фолькер Віссінг, міністр транспорту ФРН, повідомляють elektrovesti.net.

На конференції, організованій виданням Handelsblatt, міністр заявив, що мета буде включати і гібриди, оскільки збільшити парк електромобілів до 15 млн до 2030 року видається малоймовірним. У листопаді урядова коаліція спочатку хотіла домогтися виведення на дороги Німеччини до зазначеного терміну 14 млн електрифікованих транспортних засобів, близько 10 млн з яких використовували б виключно тягові акумулятори в якості джерела енергії. Пізніше домовленість була досягнута на 15 млн транспортних засобів з електричною силовою установкою.

Гібриди, як пояснив міністр, зроблять свій внесок у досягненні поставленої мети. З мільйона експлуатованих зараз в країні транспортних засобів з тяговими електродвигунами половина є гібридами. Прийнятним компромісом при переході на вуглецево-нейтральний транспорт Віссінг вважає використання синтетичних видів палива, що комбінують водень і діоксид вуглецю, що вловлюється з атмосфери. На такому паливі після деякої адаптації можуть працювати існуючі двигуни внутрішнього згоряння, але масове виробництво синтетичного палива поки утруднено і обходиться досить дорого.

Авіація і судноплавна галузь будуть переводитися на використання такого палива в першу чергу, а якщо обсягів виробництва буде достатньо, то вантажний наземний транспорт піде за прикладом. Нагадаємо, що найбільший автовиробник світу, корпорація Toyota Motor, теж вважає адаптацію ДВЗ до роботи на водневому паливі одним зі способів полегшити перехід до вуглецевої нейтральності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button