Авто

Історія прокату автомобілів: як виникла ця послуга?

Послуги прокатних компаній, що пропонують своїм клієнтам в автомобілі в оренду на вибір, постійно набирають популярність. Авто напрокат – це зручно та вигідно: за лічені хвилини ви отримуєте справний транспортний засіб, за технічне обслуговування якого повністю відповідальний орендодавець. Вам залишається тільки заправляти машину та насолоджуватися її використанням.

Для багатьох українців послуга оренди авто все ще залишається чимось новим і не до кінця зрозумілим. Проте, за кордоном її історія налічує вже понад сто років. У компанії 7Cars, яка надає цей сервіс у великих містах України, нам розповіли про те, як він розвивався в нашій країні та у світі.

Америка

Якщо говорити про історію появи послуги «авто напрокат», то найбільш точно її описує одна єдина фраза – «вдале побачення». Першим орендованим автомобілем вважається Ford Model T, який у 1916 році Джо Саундерс обладнав лічильником для визначення пробігу та передав торговцю, що поспішав на зустріч. Одинична послуга сформувала ідею, яка надалі вилилася в прокатну мережу по 56 містах США.

Всього за пару років успішної роботи компанії Саундерса її досвід перейняв молодий підприємець з Чикаго Уолтер Якобс, який став за наступні п’ять років мільйонером. На піку розвитку він продав свій бізнес компанії Hertz, що існує і зараз як «The Hertz Corporation». Саме фахівці Hertz запропонували розміщувати прокатні пункти в аеропортах та надавати своїм клієнтам можливість здійснювати безготівковий розрахунок.

Європа

Найстарішою компанією, що займається прокатом авто на території Європи, вважається Sixt. Для оренди тут пропонуються якісні машини переважно німецького виробництва. На сьогоднішній день послугами цієї корпорації користуються у 105 країнах, а автопарк досягає 220 тисяч транспортних засобів.

СРСР

Перші пункти прокату авто в СРСР з’явилися через десять років після закінчення Великої Вітчизняної війни. З їх допомогою планувалося нівелювати гострий дефіцит автомобілів. Послуга швидко набула популярності: населення використовувало її, щоб з’їздити на море або за місто. Однак проіснував цей сервіс лише декілька років – до чергової зміни уряду.

Україна

У нашій державі послуга прокату авто, як самостійна одиниця сервісу, з’явилася всього близько десяти років тому. В останні роки вона стрімко набирає попит, тому що дає масу переваг:

  • вільне пересування по місту з самостійним вибором маршруту;
  • можливість ненадовго орендувати автомобіль бізнес- чи преміум-класу, щоб організувати важливу зустріч або VIP-трансфер для партнерів по бізнесу;
  • великий вибір машин;
  • гарантія справності автомобіля, обслуговувати який продовжує орендодавець;
  • гнучка система оплати та знижок;
  • наявність повної страховки;
  • можливість за необхідності орендувати авто разом з послугами водія.

Оренда автомобіля часто виявляється навіть вигіднішою, ніж утримання власного авто. До того ж, машину можна не лише взяти напрокат, а й оформити її у лізинг з можливістю подальшого викупу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть