Всесвіт

Вода знайден на відстані 1300 світлових років від Землі

Вчені виявили воду, надзвичайно схожу на земну, на орбіті навколо молодої зірки за 1300 світлових років від Землі.

Астрономи, які вивчають далеку молоду зірку, знайшли «відсутню ланку», яка пояснить походження води на Землі.

Астрономи використали потужний радіотелескоп ALMA і вивчили V883 Orionis, протозірку на відстані 1300 світлових років від Землі в сузір’ї Оріона. Там вони виявили газоподібну воду. Її хімічний склад схожий на той, який міститься в кометах, що пролітають повз Землю. Це життєво важливий доказ того, що вода, яку вони доставили на нашу стародавню планету, походила з газових хмар, які «старші за Сонце», пишуть вчені.

Раніше астрономи спостерігали рух води з газових хмар в диски, що утворюють планети навколо молодих зірок, а потім від комет до планет. Але відсутня ланка в ланцюзі — “передача” води від молодих зірок до комет – була відсутня. Тепер дослідники нарешті заповнили прогалину в знаннях. Їх висновки опубліковані 8 березня в журналі Nature.

Покадрова зйомка Великої міліметрової / субміліметрової решітки Atacama (ALMA). Зображення надано ESO / C. Malin

“V883 Orionis – наша відсутня ланка”, — пояснює Джон Дж. Тобін, провідний автор дослідження та астроном Національної радіоастрономічної обсерваторії в Шарлоттсвіллі, Західна Вірджинія. – Склад води в диску дуже схожий на склад комет в Сонячній системі. Це підтверджує ідею про те, що вода в планетних системах сформувалася мільярди років тому, до появи нашої зірки. Комети і Земля успадкували її у відносно незмінному вигляді». 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button