Всесвіт

Вчені: на Марсі в минулому могли бути океани і щільна атмосфера

Сьогодні про Марс відомо лише те, що він є пустельною сухою планетою з поверхнею характерного червоного кольору. Однак мільярди років тому на його поверхні могли бути величезні водойми і навіть щільна атмосфера, як у Землі, вважають вчені.

Астрономи скористалися ізотопами кисню – ключовими індикаторами в таких дослідженнях, щоб провести аналіз, яка атмосфера могла бути у Марса в минулому. Як стверджують дослідники американського аерокосмічного агентства NASA, колишні вимірювання помітно розходяться з новими. Так, в сучасних спостереженнях було виявлено, що ізотопи кисню розрізняються в різний час доби, а також при різній температурі поверхні планети.

Ученим на сьогодні відомо про Марс лише те, що ця планета негостинна і пустельна, однак на її поверхні продовжують знаходити свідчення того, що раніше тут цілком могло кипіти справжнє життя. Мова про русла пересохлих річок, мінерали, які здатні утворитися в природі тільки при наявності води в рідкому стані. Нарешті, відзначають фахівці, у далекому минулому Червона планета цілком могла мати таку ж щільну атмосферу, як і Земля, що і дозволяло їй зберігати тепло, настільки важливе для наявності води. У майбутньому вчені планують сконцентрувати свої зусилля на вивченні питання про те, наскільки жилим міг бути Марс мільярди років тому.

Як вважають в NASA, ізотопи кисню можуть бути важливим свідченням наявності на планеті атмосфери в минулому, оскільки вони володіють різною вагою. Ті, що легше, вивільняються і йдуть в космос значно швидше, інші – затримуються в атмосфері довше. Простіше кажучи, з часом атмосфера планети просто насичується більш важкими ізотопами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button