Всесвіт

Подивіться на проект надувного села на Місяці

На Місяці хочуть побудувати місячне село – воно вміє зберігати тепло цілодобово. Будинків може бути скільки завгодно, вони з’єднуються між собою спеціальними трубами.

Дослідники пояснили, що програма Artemis сприяє сталому розвитку життя людей на поверхні Місяця та навколо нього. Але для цієї мети потрібно більше інноваційних ідей, які можна здійснити на супутнику Землі.

Група дослідників пропонує встановити надувні тепличні конструкції, які з’єднуються один з одним, утворюючи село. На кожному будинку встановлять дзеркала для забезпечення сонячним світлом. Pneumocell, австрійська компанія, яка розробляє надувні конструкції, представила цю ідею на відкритій космічній інноваційній платформі Європейського космічного агентства (ЄКА).

Його назвали PneumoPlanet, він включає в себе проект місячного середовища проживання на двох ділянках, розташованих на південному і північному полюсах Місяця.

“Ці місця з оптимальними умовами освітлення і знаходяться в близькості від постійних затінених областей (PSR), які з високою ймовірністю містять поверхневий водяний лід», — відзначають вони.

Проект місячного села

Ключовою вимогою при будівництві місячного середовища проживання є те, що матеріал повинен бути легким, оскільки він буде транспортуватися з Землі. А після того, як досягнуть місячної поверхні, вони повинні легко збиратися, а сама конструкція повинна мати герметичний шлюз.

PneumoPlanet буде транспортуватися на Місяць у вигляді збірних конструкцій, а потім надуватися. Коли вони будуть повністю надуті, їх потрібно покрити місячним реголітом, товщиною близько 5 м для ізоляції.

Самі конструкції шириною 22 м, вони з’єднуються один з одним через систему тунелів, куди в міру зростання середовища проживання можна буде приєднувати нові модулі. Мінімальна кількість – 16. Обертові дзеркала будуть слідувати за рухом Сонця по небу, тому нестачі в теплі не буде.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments