Всесвіт

Води на Місяці виявилося більше, ніж думали

Під тонким шаром місячного ґрунту знаходяться поклади породи, що містить воду. Вода знаходиться на всіх широтах, і, що порадувало вчених, і вдень, і вночі. Правда, набрати відро місячної води може бути не так просто.

Неглибоко під поверхнею Місяця ховаються величезні поклади води. Про це вчені з Університету Брауна знали ще в минулому році, а тепер дослідники з Інституту космічних досліджень в Боулдері, штат Колорадо, довели, що вода під шаром реголіту є майже на всьому природному супутнику, на всіх широтах, незалежно від типу поверхні, і до того ж і вдень, і вночі. Результати нового дослідження опубліковані в Nature Geoscience.

Раніше дані індійського зонда «Чандраян-1» змусили вчених припустити, що вода під місячним ґрунтом схильна до щодобового циклу випаровування і конденсації, тому зустрічається тільки по ночах, і присутня лише біля полюсів Місяця.

Нові дані вселяють надію на те, що постачання водою майбутніх місячних баз може виявитися меншою проблемою, ніж вважалося. Ситуацію, однак, ускладнює той факт, що джерело води на Місяці раніше невідоме; вчені не можуть оцінити ні загальну кількість води, ні те, як скоро вона може закінчитися при інтенсивному використанні. Крім того, дані спректрального аналізу вказують на те, що отримати місячну воду може бути непросто: більшу частину часу вона існує не у формі сполуки з формулою H2O, а у зв’язаному вигляді.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть