Всесвіт

Вперше детально описано злиття нейтронної зірки з чорною дірою

Астрофізики лазерно-інтерферометричної гравітаційно-хвильової обсерваторії LIGO і детектора гравітаційних хвиль Virgo вперше простежили за злиттями нейтронних зірок і чорних дір.

Йдеться про дві гравітаційні події GW200105 і GW200115. Перша – це зіткнення чорної діри масою близько дев’яти сонячних мас і нейтронної зірки з 1,9 маси Сонця і сталася на відстані близько 900 мільйонів світлових років від Землі. Друга – злиття чорної діри з масою в шість разів більше сонячної і нейтронної зірки з 1,5 маси Сонця – це сталося приблизно в один мільярд світлових років від Землі.

Подальші спостереження за тими областями неба, де імовірно знаходилися ці пари чорних дір і нейтронних зірок, вказали, що злиття цих об’єктів не привели до появи видимих спалахів світла.

Тому астрономи зробили висновок про те, що чорні діри, які брали участь у злитті були досить великі, щоб поглинути нейтронні зірки цілком, а не розірвати їх на частини.

“Гравітаційні хвилі дозволяли нам виявляти злиття пар чорних дір і пар нейтронних зірок, проте змішане злиття чорної діри з нейтронною зіркою було невловимою подією. Цей фрагмент загальної картини має вирішальне значення для безлічі астрофізичних моделей утворення компактних об’єктів і еволюції подвійних систем”, – говорить Чейза Кімбол, один з учасників дослідження

Теоретично невелика частка цієї матерії може і не потрапити за горизонт подій, результатом чого може бути спалах світла. Оскільки таких слідів астрономи не помітили, можна зробити висновок, що це відбувається відносно рідко.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button