Всесвіт

На екзопланеті WASP-31b знайшли речовину, яка одночасно рідка і газоподібна

Дослідники з Нідерландського Інституту космічних досліджень SRON і Університету Гронінгена знайшли докази наявності на екзопланеті WASP-31b гідриду хрому, який при певній температурі й тиску знаходиться на межі між рідиною і газом.

Дослідницька група з Нідерландського Інституту космічних досліджень SRON і Університету Гронінгена зараз виявила докази існування на екзопланеті WASP-31b речовину, яка знаходиться в межовому стані: між рідиною і газом. На Землі це нагадує хмари і дощ.

Дослідники знайшли докази в даних Хаббла, мова йде про гідрид хрому (CrH), який є в атмосфері екзопланети WASP-31b. Це гарячий Юпітер з температурою близько 1 200 ° C, який знаходиться в сутінковій зоні між днем і ночі – це місце, де зоряне світло проходить через атмосферу до планети.

Гідрид хрому може зіграти роль у формуванні системи погоди на цій планеті: там можуть з’явитися хмари і дощ. Це перший випадок, коли гідрид хрому виявлений на гарячому Юпітері.

Автори роботи вважають, що днем на планеті гідрид хрому знаходиться в газоподібній формі, а вночі в рідкій. Згідно з теоретичними моделями, велика різниця температур створює сильні вітри. Дослідники хочуть підтвердити на прикладі реальних спостережень. Крім цього, зараз вони шукають гідрид хрому ще на десяти планетах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button